PŚ: Zacięta rywalizacja. Pielowski 16. w Chinach

Szymon Gagatek 2017-10-16 20:01

Mający za sobą świetne występy na mistrzostwach świata i Uniwersjadzie Krzysztof Pielowski zebrał kolejne cenne doświadczenie w rywalizacji na wodach otwartych. Zawodnik Kormorana Olsztyn po bardzo wyrównanym wyścigu zajął 16. miejsce w przedostatnich w tym sezonie zawodach Pucharu Świata w pływaniu długodystansowym na dystansie 10 km.

Niedzielne zmagania odbyły się na Jeziorze Tysiąca Wysp w chińskim Chun'An. Na starcie stanęło 49 mężczyzn i 30 kobiet z całego świata. Wśród zgłoszonych znalazło się wiele gwiazd, na czele z mistrzem olimpijskim Ferrym Weertmanem czy medalistkami tegorocznych mistrzostw świata: Aną Marcelą Cunhą i Arianną Bridi. Do Azji udał się też jeden reprezentant naszego kraju, Krzysztof Pielowski. Brązowy medalista Uniwersjady w Tajpej do samego końca wyścigu liczył się w walce o najwyższe lokaty, finiszując w aż 26-osobowym "peletonie". Ostatecznie został sklasyfikowany na 16. pozycji z rezultatem  1:32:00.7. Do zwycięzcy stracił jednak zalewie trochę ponad osiem sekund!

Drugi z rzędu triumf w zawodach Pucharu Świata zapewnił sobie Kristof Raszovsky. Dotarł on do mety w dokładnie takim samym czasie jak Allan do Carmo i o sukcesie utalentowanego Węgra zadecydowała analiza zapisu wideo. Na najniższym stopniu podium znalazł się natomiast Fernando Ponte. W ślad za Brazylijczykami poszły ich rodaczki. Wspomniana Ana Marcela Cunha okazała się minimalnie lepsza od Arianny Bridi z Włoch (w przypadku pojedynku pań o zwycięstwo również potrzebne było obejrzenie nagrania przez sędziów), a z 3. miejsca cieszyła się młodziutka Viviane Jungblut. Jako 11. finiszowała Jazmin Carlin. Walijka na dobre wraca do startów po igrzyskach w Rio i rozpoczyna swoją przygodę z pływaniem długodystansowym. Jej następnym celem ma być zdobycie medali olimpijskich w Tokio zarówno na basenie, jak i na wodach otwartych.

Kolejne i zarazem ostatnie w tym sezonie zmagania w ramach cyklu PŚ (także z udziałem Pielowskiego) odbędą się już w najbliższą sobotę w Hongkongu.