Lepszy niż Kawęcki...

Jarek Blazek 2013-11-15 14:29

Podczas VIII EU Swimming Invitational, które zostały rozegrane w ubiegły weekend w estońskim Tallinie, padł jeden rekord Polski juniorów, którego autorem był zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego "Trops" Kartuzy - Jakub Skierka. Wiadomość to o tyle ciekawa, iż rekord ten został odebrany najlepszemu obecnie polskiemu zawodnikowi, "królowi" polskiego grzbietu - Radosławowi Kawęckiemu, a to już jest nie lada wyczyn :)

Jakub Skierka na 200 m stylem grzbietowym uzyskał wynik 2:02,03 s., co jest wynikiem lepszym zaledwie o 5 setnych części sekundy od wyczynu Radka Kawęckiego z grudnia 2006 roku z Gorzowa Wielkopolskiego. Bardzo dobrze startował także na innych dystansach, bijąc swoje rekordy życiowe i ustanawiając tegoroczne, jak dotychczas, najlepsze krajowe wyniki w swojej kategorii wiekowej. 50 m stylem dowolnym pokonał w 0:23,78 s., na dystansie dwukrotnie dłuższym tym samym stylem uzyskał 0:52,10 s. a 100 m stylem grzbietowym pokonał w 0:56,14 s.

Gratulujemy bardzo dobrych rezultatów i ze zniecierpliwieniem czekamy na kolejne występy - z moich informacji wynika, że najbliższy będzie już na zawodach kwalifikacyjnych w Poznaniu.