Szóste miejsce Pielowskiego, kolejna życiówka Czerniak

Szymon Gagatek 2015-04-02 23:01

Nasi przedstawiciele na mistrzostwach Francji w Limoges, które są jednocześnie kwalifikacjami Trójkolorowych do kadry na czempionat globu w Kazaniu, zanotowali dziś kolejne dobre rezultaty. Krzysztof Pielowski był szósty na 800 m stylem dowolnym, a Monika Czerniak ustanowiła kolejny rekord życiowy. Prawdziwą ozdobą finałów była rywalizacja mężczyzn w sprincie stylem grzbietowym.

Pielowski uzyskał najlepszy czas porannych wolniejszych serii, pokonując cały dystans w 8:06.50. Tak szybko olsztynianin nie pływał od trzech lat. W popołudniowym wyścigu lepsze rezultaty uzyskało pięcioro zawodników i ostatecznie nasz reprezentant został sklasyfikowany na szóstym miejscu. Żeby znaleźć się na podium, trzeba było złamać barierę ośmiu minut. Pierwszą lokatę zajął Damien Joly (7:51.74), poprawiając rekord mistrzostw Francji, drugi był Joris Bouchaut (7:56.39), a jako trzeci finiszował Anthony Pannier (7:59.95).

Z kolei Czerniak wystartowała na dystansie 200 m stylem dowolnym i już rano ustanowiła kolejny rekord życiowy. Uzyskała czas 2:03.13 i o szesnaście setnych sekundy poprawiła swoje najlepsze dotychczasowe osiągnięcie (z ubiegłorocznych mistrzostw Polski, gdzie zdobyła srebro), potwierdzając bardzo dobrą dyspozycję. Poranny wynik dał jej trzynastą lokatę w zestawieniu końcowym kwalifikacji. Złoty medal wywalczyła Charlotte Bonnet, która zanotowała rezultat 1:56.86, czwarty w tym sezonie na całym świecie.

Najciekawszym finałem trzeciego dnia mistrzostw Francji był wyścig mężczyzn na 50 m stylem grzbietowym z udziałem Camille'a Lacourta, Jeremy'ego Straviusa i Florenta Manaudou. "Gwiezdne wojny" wygrał ten pierwszy, uzyskując czas 24.56 s. Stravius był wolniejszy o czternaście setnych, a trzecią lokatę zajął mistrz olimpijski w sprincie stylem dowolnym, który stracił dziś do zwycięzcy dwadzieścia jeden setnych sekundy i nie wywalczył prawa startu w tej konkurencji na czempionacie globu w Kazaniu. Cała trójka znalazła się po dzisiejszym finale na pierwszych trzech pozycjach w rankingu najszybszych zawodników w tym roku na świecie!

Manaudou dobrowolnie zrezygnował również z próby zakwalifikowania się do kadry swojego kraju na dystansie 50 m stylem klasycznym. Pod jego nieobecność najlepszy okazał się Giacomo Perez Dortona. Finał 200 m stylem zmiennym wygrał Ganesh Pedurand (2:01.83), natomiast na tym samym dystansie w stylu motylkowym wśród pań złoto wywalczyła Lara Grangeon (2:08.68), wypełniając przy okazji minimum na mistrzostwa świata.