Tarczyński już z minimum!

Szymon Gagatek 2013-03-05 17:00

Marcin Tarczyński stanął na drugim stopniu podium rywalizacji na 200 jardów stylem zmiennym podczas drugiego dnia zmagań w Mistrzostwach Konferencji Pacific-12. Niesamowitą formę zaprezentował Vladimir Morozov.

Tarczyński dobrze zaprezentował się już w kwalifikacjach, w których zajął trzecie miejsce. W finale poprawił się jednak o ponad półtorej sekundy i z czasem 1:43.10 finiszował tylko za Dave’em Nolanem (1:42.41). Obaj uzyskali minimum A na Mistrzostwa NCAA, które w tym roku odbędą się w Indianapolis.

Z kolei na dystansie 500 jardów stylem dowolnym oglądaliśmy innego Polaka. Urodzony w Stanach Zjednoczonych Konrad Antoniuk w kwalifikacjach zajął 26. miejsce, z czasem 4:30.02. Zawodnik California Polytechnic State University, po wycofaniu się kilku pływaków wziął jednak udział w finale C i był w nim siódmy, płynąc wolniej niż rano (4:33.08).

Trzeba też odnotować świetną formę Vladimira Morozova. Rosjanin z Uniwersytetu Południowej Kalifornii, objawienie ostatniego sezonu zimowego, na dystansie 50 jardów stylem dowolnym zbliżył się do znakomitego rekordu NCAA, ustanowionego przez Cesara Cielo Filho (18.47 s). Morozov dwukrotnie łamał wczoraj granicę dziewiętnastu sekund (w kwalifikacjach 18.92 s, a w finale 18.86 s)!