Stanford lepsze od Trojans na finiszu

Szymon Gagatek 2013-03-03 14:05

Uniwersytet Stanford wygrał Mistrzostwo Konferencji Pacific-12 w rywalizacji kobiet. Drugie miejsce zajęła ekipa Katarzyny Wilk - Uniwersytet Południowej Kalifornii. Zawodniczki Trojans do swoich rywalek straciły zaledwie dwadzieścia jeden punktów!

Wilk wystartowała wczoraj w nocy dwukrotnie. W rywalizacji indywidualnej Polce zabrakło 0.21 s do awansu do finału A na dystansie 100 jardów stylem dowolnym. Wieczorem Polka popłynęła wolniej (49.57 s) i zajęła czternastą pozycję. Z kolei w sztafecie 4x100 jardów kraulem zajęła z koleżankami czwarte miejsce. Ich drużyna nie miała nic do powiedzenia w starciu z Uniwersytetem Kalifornijskim, a także z uczelniami z Arizony i Stanford, ale uzyskany czas (3:16.62) oznaczał uzyskanie minimum A na Mistrzostwa NCAA.

Natomiast Nicole Ligęza zakończyła zawody startem na 200 jardów stylem klasycznym. W finale B zajęła szóste miejsce (2:14.55) i została sklasyfikowana na czternastej lokacie. W klasyfikacji generalnej jej uczelnia z Utah była siódma (na dziewięć zespołów biorących udział w rywalizacji).

Najlepsze miejsce spośród polskich pływaków startujących ostatniego dnia zawodów w Indianapolis, na Mistrzostwach Konferencji Big East, wywalczyła Weronika Wąsiakowska, która była siódma na 100 jardów kraulem, z czasem 50.44 s. Joanna Budzis zajęła ósme miejsce w finale A na dystansie 200 jardów stylem grzbietowym (1:59.07), wypełniając minimum B na Mistrzostwa NCAA. Natomiast Adam Mączewski triumfował w tej samej konkurencji, w finale B rywalizacji mężczyzn, z czasem 1:46.19. Szkoda, że Polakowi nie powiodło się w kwalifikacjach, bo taki wynik dałby mu w walce z najszybszymi rano pływakami piątą lokatę. Nie udał się występ na 1650 jardów stylem dowolnym Aleksandrze Kamińskiej. Polka zajęła w tej konkurencji dopiero 26. miejsce (17:47.32).

W rywalizacji drużynowej pań zwyciężył Uniwersytet Louisville. Uczelnia Joanny Budzis z Pittsburgha była trzecia, a ekipa Kamińskiej i Wąsiakowskiej – Uniwersytet Cincinnati – został sklasyfikowany na szóstej pozycji. Natomiast wśród mężczyzn najlepsi okazali się studenci z Notre Dame, a Uniwersytet z Pittsburgha, z Adamem Mączewskim, zajął miejsce na najniższym stopniu podium.

Nasz jedynak w Mistrzostwach Konferencji Big Ten, Aleksander Ratajczyk, zakończył zmagania w zawodach na kwalifikacjach na dystansie 100 jardów kraulem. Zajął w nich 45. miejsce (45.36 s). Jego uczelnia, Northwestearn University, zajęła ostatecznie dziewiąte miejsce w stawce.