NCAA: Wygrana drużyny Bujoczka

Szymon Gagatek 2014-10-31 17:08

Uniwersytet Purdue zwyciężył w nocy z czwartku na piątek polskiego czasu w pierwszym z dwóch zaplanowanych na ten weekend wyjazdowych spotkań w lidze NCAA. Drużyna, w której występuje Filip Bujoczek pokonała Uniwersytet Miami 207-92, a Polak okazał się najlepszy na dystansie 1000 jardów stylem dowolnym.

University of Miami vs. Purdue University | WYNIKI

Zawodnicy Purdue całkowicie zdominowali starcie, wygrywając aż trzynaście z szesnastu konkurencji. W pierwszej indywidualnej, na 1000 jardów stylem dowolnym, dziewięć oczek za triumf zgarnął Bujoczek. Nasz zawodnik uzyskał czas 9:31.68 i wyprzedził swojego kolegę z drużyny, Manuela Guttiereza o pięćdziesiąt trzy setne sekundy (9:32.21). Dla Polaka był to dopiero drugi oficjalny start w tej konkurencji od momentu rozpoczęcia studiów za oceanem.

Na zakończenie zawodów Bujoczek wziął jeszcze udział w wyścigu sztafetowym 4x50 jardów stylem dowolnym. Jego drużyna zajęła drugie miejsce, przegrywając wyraźnie (o ponad dwie i pół sekundy) z inną ekipą z Purdue.

Dla Polaka to nie koniec zmagań w tym tygodniu. Pływacy z West Lafayette udadzą się teraz do South Bend, by 1 listopada zmierzyć się w Rolfs Aquatic Center z Uniwersytetem Notre Dame.