MŚ: Kawęcki z rekordem Polski i o włos od finału!

Szymon Gagatek 2013-07-29 20:58

Radosław Kawęcki był jedynym reprezentantem Polski, który zaprezentował się podczas drugiej sesji finałowej pływackich Mistrzostw Świata w Barcelonie. Polak wystartował w półfinałach na dystansie 100 m stylem grzbietowym i zajął w nich dziewiąte miejsce. Do awansu do finału zabrakło mu zaledwie jednej setnej sekundy.

Podopiecznemu trenera Jacka Miciula udało się natomiast poprawić rekord Polski, należący do Marcina Tarczyńskiego (54.12 s). Kawęcki uzyskał czas 53.82 s i tym samym został pierwszym Polakiem, który złamał barierę pięćdziesięciu czterech sekund! W swojej serii zajął piąte miejsce i musiał niecierpliwie czekać na rozwój sytuacji w drugim wyścigu. Niestety okazało się, że szybszych od naszego reprezentanta było w nim czterech pływaków. Tym samym zielonogórzanin został sklasyfikowany na dziewiątej pozycji. Gareth Kean z Nowej Zelandii zanotował wynik lepszy tylko o jedną setną sekundy... Najlepszy rezultat uzyskał dziś się dziś Matt Grevers. Mistrz Olimpijski uzyskał czas 52.87 s i wyprzedził swojego rodaka, Davida Plummera (53.10 s). Na trzecim miejscu znalazł się Jeremy Stravius (53.23 s), typowany do złota w jutrzejszym finale.

WYNIKI

Jutro czeka nas bardzo interesująca sesja kwalifikacyjna. Na starcie zobaczymy aż piątkę Polaków. Jako pierwszy do rywalizacji przystąpi Dawid Szulich na dystansie 50 m stylem klasycznym. Zawodnik Delfina Legionowo poprawił już w Barcelonie jeden rekord Polski i jutro może pokusić się o kolejny. Następnie w kwalifikacjach 200 m stylem motylkowym zobaczymy Pawła Korzeniowskiego i Michała Poprawę. "Korzeń" ma w tym roku najlepszy czas na świecie, a półfinał Mistrzostw Świata jest w zasięgu Michała Poprawy. Na zakończenie, na dystansie 800 m stylem dowolnym wystąpią Paweł Furtek (Mistrz Europy juniorów w tej konkurencji) i Filip Zaborowski, który powalczy o kolejny rekord życiowy. Początek już o 10:00!