NCAA: Naziębło o włos od najlepszej ósemki

Szymon Gagatek 2018-03-16 20:19

Po wczorajszym występie w finale B rywalizacji sztafet 4x100 jardów stylem zmiennym, tym razem Klaudia Naziębło wraz z koleżankami z Virginia Tech była bardzo blisko awansu do najlepszej ósemki mistrzostw I Dywizji NCAA kobiet na o połowę krótszym dystansie. Zespół Hokies w eliminacjach trzeciego dnia zawodów w Columbus zajął 9. miejsce.

Naziębło wystartowała tradycyjnie na pierwszym odcinku i 50 jardów stylem grzbietowym pokonała w 24.23. Był to szósty wynik spośród wszystkich zawodniczek płynących na początku wyścigu. Łączny rezultat całej ekipy z Blacksburga (1:37.13) nie był tak dobry, jak na mistrzostwach Atlantic Coast Conference i ostatecznie nie pozwolił na znalezienie się w gronie ośmiu najszybszych drużyn w tej konkurencji. Do pozycji dającej przepustkę do finału A sztafeta Virginia Tech straciła tylko dziewięć setnych sekundy.

Wrocławianka wszystkie siły rzuciła na sztafetę i nie oglądaliśmy jej ani na 100 jardów stylem grzbietowym, ani na tym samym dystansie stylem motylkowym. Wśród delifinistek zaprezentowała się za to Paulina Nogaj. Reprezentantka Uniwersytetu Akron była 30. z czasem 52.94. Znakomicie już w eliminacjach poradziła sobie Louise Hansson. Szwedka z Uniwersytetu Południowej Kalifornii jako trzecia kobieta w historii złamała barierę pięćdziesięciu sekund (49.90) i wyraźnie wyprzedziła Noemie Thomas (50.76) oraz faworytkę wielu fanów akademickiego pływania za oceanem, Erikę Brown (50.83).

Bez niespodzianek obyło się rano w innych konkurencjach. Na 200 jardów stylem dowolnym wyraźnie najszybsza była Mallory Comerford (1:41.61), na 400 jardów stylem zmiennym pierwszy czas wywalczyła Ella Eastin (4:01.49), a na 100 jardów stylem klasycznym rywalki zdeklasowała Lilly King (57.35). Najbardziej wyrównane były eliminacje 100 jardów stylem grzbietowym, wygrane przez Beatę Nelson (50.61) przed Ally Howe (50.64).

==================

Jak śledzić mistrzostwa I Dywizji NCAA kobiet?

-> WYNIKI NA ŻYWO

-> OFICJALNA STRONA ZAWODÓW

-> TRANSMISJA (tylko jutrzejsza sesja eliminacyjna)

-> POLKI NA MISTRZOSTWACH I DYWIZJI

Sesja finałowa w piątek została zaplanowana na godzinę 22:00 polskiego czasu. W sobotę rywalizacja rozpocznie się o 15:00 i 23:00.