W Łodzi Królowa może być tylko JEDNA!

Joanna Kwatera 2015-11-08 17:54

Nie ma mocnych na królową sprintu! Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk dorzuciła dziś również tytuł królowej Łodzi, zwyciężając po raz piąty z rzędu w zawodach z cyklu Grand Prix Polski w tym mieście. Co ciekawe wygrała klasyfikację generalną nawet podwójnie!

Łodzianka dochowała dzisiaj swojej „tradycji”, uzyskując za każdy swój start wynik ponad ośmiuset-punktowy i na zakończenie rywalizacji w tych zawodach wygrała dwie swoje koronne konkurencje: 50m stylem dowolnym, gdzie za wynik 24.69 otrzymała 833 pkt oraz 50m stylem grzbietowym, uzyskując najlepiej punktowany wynik zawodów – 871 pkt za czas 26.87. Można powiedzieć, że reprezentantka gospodarzy nie okazała się gościnna w swoim mieście i nie dała szans swoim rywalkom w drodze do kolejnego triumfu w klasyfikacji ogólnej zawodów z cyklu Grand Prix Polski. Co najciekawsze ilość punktów za jej sześć startów była tak wysoka, że wystarczyła do zajęcia dwóch pierwszych miejsc w tabeli najlepszych pływaczek zawodów. Urbańczyk uzyskała za swoje trzy najlepsze starty 2532 pkt, a za trzy kolejne 2387 pkt. Trzecią lokatę w tabeli zajęła Alicja Tchórz z wynikiem 2352 pkt. Wrocławianka wygrała dzisiaj zdecydowanie dystans 400m stylem zmiennym (4:44.17), a w konkurencji 50m stylem grzbietowym uplasowała się tylko za Aleksandrą Urbańczyk, uzyskując za ten start wynik ponad ośmiuset-punktowy - rezultat 27.45 to drugi najlepszy wynik w tej konkurencji w jej karierze(szybciej pływała tylko dwa tygodnie temu podczas Grand Prix Polski w Krakowie).

Na uwagę zasługują również bardzo zdolne juniorki, które już teraz wdzierają się do czołówki tabel na prestiżowych, krajowych zawodach. Angela Ćwil (MKS Piaseczno), która wygrała dziś 100m stylem motylkowym, Angelika Wikieł (UŚKS Ostrołęka) – zwyciężczyni 200m stylem klasycznym, Agata Naskręt (Astoria Bydgoszcz), która plasowała się na podium na dystansach 50 i 200m stylem grzbietowym, Katarzyna Rogowska (Znicz Koszalin), która również zajmowała lokaty w pierwszej trójce na dystansach 100 i 200m w stylu zmiennym oraz 50m stylem motylkowym czy Paulina Piechota (UKS 190 Łódź) , która w konkurencji 800m stylem dowolnym wdarła się na medalową pozycję, a na dystansach 200 i 400m tym stylem zajmowała miejsca tuż za podium.

Wśród mężczyzn najlepszym dzisiejszym rezultatem może poszczycić się Wojciech Wojdak. Pływak Unii Oświęcim podczas rywalizacji na dystansie 1500m stylem dowolnym zostawił rywali daleko w tyle, uzyskując na mecie czas 15:05.56, co dało mu 827 pkt za ten występ. Filip Zaborowski (MKP Szczecin), który dotknął ściany finiszowej jako drugi w tej konkurencji stracił do niego prawie 14 sekund!  Kolejne dwa zwycięstwa do swego dorobku dorzucił dziś Kacper Majchrzak. Zawodnik z Poznania szczególnie dobrze zaprezentował się w konkurencji 100m stylem motylkowym, gdzie wypływał swój drugi najlepszy czas w karierze na tym dystansie, pokonując 4 długości basenu popularnym „delfinem” w 52.99. Majchrzak pokonał rywali również w konkurencji sprinterskiej w stylu dowolnym, uzyskując na mecie rezultat 22.79. Wspomniana wyżej trójka pływaków rozdzieliła pomiędzy siebie trzy pierwsze miejsca w rankingu najlepszych zawodników Grand Prix Polski w Łodzi. Najwięcej punktów zdobył Wojciech Wojdak (2409), a za nim uplasowali się Kacper Majchrzak (2361 pkt) i Filip Zaborowski (2304 pkt).

Do grona zwycięzców dzisiejszego dnia dołączyli także Tomasz Polewka (AZS AWF Katowice) i Bartłomiej Roguski (Żoliborz Warszawa), zdobywając pływackiego had-tricka odpowiednio w stylu grzbietowym i klasycznym oraz dominując zdecydowanie nad konkurencją w tych stylach.

Doskonale w tych zawodach radził sobie również Karol Zbutowicz (MTP Kormoran Olsztyn), który wygrał dystanse 200 i 400m stylem zmiennym oraz plasował się na trzeciej pozycji w konkurencjach 200m stylem grzbietowym, a także 400 i  1500m stylem dowolnym, a to wszystko dało mu piątą pozycję w klasyfikacji ogólnej całych zawodów. Dobrą formę zaprezentował też Kamil Kaźmierczak. 16-letni pływak Tp Olimpijczyk Aleksandrów Łódzki wygrał dystans 100m stylem zmiennym, a w konkurencjach 50 i 100m stylem grzbietowym wywalczył drugie miejsca na podium. Do grona zwycięzców dołączył jeszcze jeden młody zawodnik KP MZOS Płock – Damian Chrzanowski. Pływak ten triumfował na dystansie 200m stylem motylkowym, a w konkurencjach  100m stylem zmiennym  i 100m stylem motylkowym zajmował drugą lokatę.

Za dwa tygodnie odbędą się kolejne, bardzo ważne zawody z cyklu Grand Prix Polski. Tym razem ich organizatorem będzie Poznań, a na Termach Maltańskich czołówka krajowa powalczy o przepustki na grudniowe Mistrzostwa Europy na krótkim basenie w Izraelu.