NCAA: Zuchowicz w pierwszej trójce

Szymon Gagatek 2018-03-16 10:42

Sztafeta Uniwersytetu Indianapolis, z Janem Zuchowiczem na żabkarskim odcinku, zajęła trzecie miejsce na dystansie 4x100 jardów stylem zmiennym podczas drugiego dnia zmagań w mistrzostwach II Dywizji NCAA Indywidualnie spośród biało-czerwonych najlepiej poradziła sobie Zuzanna Chwadeczko, która była czwarta na 100 jardów stylem motylkowym.

Zuchowicz w czwartkowe popołudnie w Greensboro zaprezentował się dwukrotnie. Najpierw wraz z kolegami wygrał finał B rywalizacji sztafet 4x50 jardów stylem dowolnym. Na swojej zmianie zaprezentował się całkiem nieźle, będąc blisko złamania bariery dwudziestu sekund (20.10). Na zakończenie całego bloku miał jeszcze więcej powodów do radości. Uniwersytet Indianapolis w walce o zwycięstwo na dystansie 4x100 jardów stylem zmiennym przegrał tylko z dwiema drużynami: Queens i Florida Southern. Zespół Indy uzyskał czas 3:12.53, poprawiajac niemal o dwie sekundy poprzedni rekord uczelni. Swój wkład w ten sukces Zuchowicz miał w stylu klasycznym. Drugi odcinek przepłynął w 53.56.

Indywidualnie znów najlepiej spisała się Zuzanna Chwadeczko. W finale 100 jardów stylem motylkowym lublinianka finiszowała na 4. miejscu. Cztery długości basenu pokonała w 53.50, jeszcze raz poprawiając swój rekord życiowy. Trzy Polki zaprezentowały się z kolei w finałach A sztafet. Na dystansie 4x100 jardów stylem zmiennym 8. lokatę zajęły zawodniczki Uniwersytetu Lindenwood z Aleksandrą Tomalą na zmianie w stylu grzbietowym (57.29) i Ewą Dymarek na odcinku żabką (1:02.81). Ósme w wyścigu na 4x50 jardów stylem dowolnym były natomiast reprezentantki Uniwersytetu Saint Leo z Karoliną Dyrdą (23.48 ze startu lotnego).

W sztafetowych zmaganiach sprinterów wystąpiły też drużyny Uniwersytetu Lindenwood. Na 13. pozycji sklasyfikowane zostały panie (z Kingą Lesińską i Kamilą Kunką), a panowie (z Michałem Szczukowskim) znaleźli się ostatecznie na 14. miejscu.

Na półmetku mistrzostw drugiego szczebla rozgrywek NCAA na zdecydowanym prowadzeniu w klasyfikacjach generalnych znajdują się zawodnicy Queens. Kobiety mają już 84 punkty przewagi nad Uniwersytetem Drury, natomiast mężczyźni mogą się cieszyć z aż 135 "oczek" zapasu nad Uniwersytetem Indianapolis.

Mistrzowie II Dywizji NCAA, dzień II:
Kobiety
4x50 jardów stylem dowolnym: Queens (Lara Marshall, Kyrie Dobson, Wanda Dollmayer, Michelle Prayson)   1:30.05 [rekord II Dywizji NCAA]
400 jardów stylem zmiennym: Courtney Deveny (Nova Southeastern)   4:15.39
100 jardów stylem motylkowym: Bailee Nunn (Drury)   53.01
200 jardów stylem dowolnym: Simone de Rijcke (Lindenwood)   1:47.06
4x100 jardów stylem zmiennym: Queens (Rachel Massaro, Michelle Prayson, Georgia DaCruz, Mckenzie Stevens)   3:38.35

Mężczyźni
4x50 jardów stylem dowolnym: Oklahoma Baptist (David Lambert, Chad Brandon, Andre Del Rio, Julien-pierre Geche)   1:18.11
400 jardów stylem zmiennym: Matthew Holmes (Florida Southern)   3:47.18
100 jardów stylem motylkowym: Paul Pijulet (Queens)   45.81
200 jardów stylem dowolnym: Marius Kusch (Queens)   1:32.74
4x100 jardów stylem zmiennym: Queens (Paul Pijulet, Nicholas Arakelian, Marius Kusch, Alen Mosic)   3:08.56

==================

Jak śledzić mistrzostwa II Dywizji NCAA?

-> WYNIKI NA ŻYWO

-> OFICJALNA STRONA ZAWODÓW (listy startowe, rekordy, najważniejsze informacje)

-> TRANSMISJA

-> POLACY NA MISTRZOSTWACH II DYWIZJI

Sesje eliminacyjne zostały zaplanowane na godzinę 15:00 polskiego czasu, natomiast wyścigi finałowe będą się rozpoczynać o 23:00.