Zimowe Mistrzostwa Polski Masters w Gliwicach: Kolejny rekordowy dzień!

Joanna Kwatera 2015-11-16 00:31

Zakończyły się Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu w kategorii Masters. Mistrzostwa, które odznaczyły się doskonałą organizacją jak również znakomitą obsadą i frekwencją, ale przede wszystkim doskonałymi wynikami sportowymi. W trzecim dniu rywalizacji na pływalni „Olimpijczyk” w Gliwicach pływacy ustanowili 15 kolejnych nowych rekordów Polski Masters.

-na dystansie 4x50m stylem zmiennym – sztafety mieszane:

*sztafeta  UTW Masters Zgierz w składzie: Daria Fajkowska, Mateusz Sass, Adrian Styrzyński, Sonia Bochyńska – czas 1:59.31 kat. 120-159 lat

*sztafeta Warsaw Masters Team w składzie: Maciej Szymański, Monika Jarecka-Skorykow, Joanna Gołębiowska, Leszek Madej – czas 2:03.58 kat. 160-199 lat

Najlepszymi zawodniczkami mistrzostw w klasyfikacji za trzy najlepsze starty zostały: Joanna Gołębiowska (WMT), która zgromadziła na swoim koncie aż 2452 pkt FINA MASTERS, za nią uplasowała się Karolina Stadnik (KU AZS UAM Poznań) z łączną sumą 2378 pkt, a trzecią lokatę wywalczyła Mariola Kuliś (Masters Korona Kraków), osiągając 2333 pkt. Dokładnie tę samą kolejność utrzymały zawodniczki jeśli wziąć pod uwagę sumę punktów za  4 najlepsze starty w zawodach. Wśród mężczyzn najlepszym zawodnikiem czempionatu kraju, licząc punkty za trzy najlepsze starty, został zawodnik ze słowackiego klubu PSK Zilina – Ratislav Pavlik, który jako jedyny zawodnik uzyskał za start rezultat ponad 900 punktowy (w konkurencji 100m stylem zmiennym – czas 1:05.07 kat. 60-64lata), a w sumie zgromadził 2657 pkt. Drugą lokatę zajął Leszek  Madej (WMT) z ilością 2552 pkt, a trzecie miejsce przypadło Marcinowi Kaczmarkowi (Legia Warszawa), który zgromadził 2548 pkt. Jeśli wziąć pod uwagę punkty za cztery najlepsze starty pływaków również zwyciężyła ta sama trójka zawodników, z tym, że drugi i trzeci zawodnik zamieniają się miejscami na podium, tworząc najlepsze trio w kolejności: 1.Pavlik, 2. Kaczmarek, 3.Madej.

W klasyfikacji medalowej zdecydowanie zwyciężyła drużyna Warsaw Masters Team, zdobywając łącznie 92 medale (45 złotych, 31 srebrnych i 16 brązowych). Drugie miejsce zajęli pływacy UTW Masters Zgierz z liczbą 77 medali, a trzecie zawodnicy Weterana Zabrze, którzy wywalczyli 38 krążków.

Na czele tabeli multimedalistów zawodów znaleźli się: na pierwszym miejscu Józef Różalski (MOSiR KSZO Ostrowiec Świętokrzyski), który w swoich ośmiu startach zdobył osiem złotych medali, a zaraz za nim uplasowali się Stanisław Krokoszyński (Wisła Masters Kraków) oraz Andrzej Skorykow (WMT), którzy startowali siedmiokrotnie i triumfowali w każdej z tych siedmiu konkurencji.

Podczas trzydniowej rywalizacji krajowego czempionatu Masters pływacy ustanowili aż 74 nowe rekordy Polski, w tym 62 indywidualne i 12 sztafetowych.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy osiągniętych sukcesów!