Polscy długodystansowcy otworzyli sezon w Eljacie

Szymon Gagatek 2019-04-02 16:02

W weekend troje reprezentantów Polski wzięło udział w pierwszych w tym sezonie zawodach Pucharu LEN w pływaniu długodystansowym. W izraelskim Eljacie najlepiej poradził sobie Krzysztof Pielowski, który został sklasyfikowany na 23. pozycji. Rywalizację zdominowali walczący o kwalifikację na mistrzostwa świata Francuzi, którzy wywalczyli aż 5 z 6 możliwych do zdobycia medali.

Pielowski trasę 10 km pokonał w czasie 1:54:26 i do zwycięzcy stracił prawie półtorej minuty. Drugi z Polaków w rywalizacji mężczyzn, Jan Urbaniak, był 47. Na najwyższym stopniu podium stanął brązowy medalista igrzysk w Rio de Janeiro, Francuz Marc-Antoine Olivier, który wyprzedził swojego rodaka Davida Aubry'ego o dwie sekundy. Obaj zapewnili sobie w ten sposób występ na mistrzostwach świata w Gwangju, gdzie będą mieli pierwszą szansę na wywalczenie kwalifikacji olimpijskiej do Tokio. Z trzeciego miejsca mógł się cieszyć Rosjanin Kirił Abrosimow.

Wśród pań całe podium zajęły reprezentantki Trójkolorowych. Co ciekawe, najszybsza była Lara Grangeon, którą większość fanów pływania kojarzy przede wszystkim z dobrych występów na basenie - w stylu motylkowym i zmiennym. Niespełna 28-letnia pływaczka minimalnie pokonała Aurelie Muller i Oceane Cassignol. Drugie miejsce Muller oznacza, że Francuska znajdzie się w kadrze, która poleci do Gwangju. Tam będzie mogła przystąpić do walki o wyjątkowe osiągnięcie - trzeci z rzędu tytuł mistrzyni świata na 10 km (ma już na swoim koncie złote medale z Kazania i Budapesztu).

W Eljacie z najlepszymi europejskimi zawodniczkami ścigała się też jedna Polka. Justyna Burska uplasowała się na mecie na 25. lokacie.

Wyniki: (KOBIETY | MĘŻCZYŹNI)