Polska

Lublin 2015: W stylu zmiennym bez Tchórz. Szansa dla młodych!

Szymon Gagatek 2015-12-20 10:53

Bez Alicji Tchórz odbyły się rano eliminacje 400 m stylem zmiennym kobiet. Zawodniczka Juvenii Wrocław do ostatniej chwili figurowała na listach startowych tej konkurencji, ale ostatecznie nie stanęła na słupku, koncentrując wszystkie siły na występie na dystansie 200 m stylem grzbietowym, gdzie być może pokusi się o kolejny rekord naszego kraju.

Nieobecność zawodniczki Juvenii Wrocław, która miała w Lublinie bronić tytułu mistrzyni Polski sprzed roku, spowodowała, że do rywalizacji w tej konkurencji przystąpiły tylko i wyłącznie nastolatki! Najwyżej sklasyfikowane zostały rano dwie pływaczki urodzone w 1999 roku, uczestniczki czerwcowych Igrzysk Europejskich w Baku. Pierwszą lokatę zajęła Julia Adamczyk z Lublinianki (4:57.08), a tuż za nią znalazła się wczorajsza bohaterka zmagań na dystansie 1500 m stylem dowolnym, Paulina Piechota (4:57.85). Reprezentantka UKS 190 Łódź przed rokiem wywalczyła w tej konkurencji brązowy medal i wiele wskazuje na to, że w Aqua Lublin pokusi się o poprawienie tej lokaty.

"Weteranką" w finale, w którym średnia wieku jego uczestniczek to równe siedemnaście lat, będzie Natalia Nienałtowska. Dziewiętnastolatka z AZS AWF Warszawa uzyskała czas 4:58.26 i zajęła w eliminacjach trzecie miejsce, wyprzedzając między innymi aktualną wicemistrzynię kraju, Jowitę Sieńczyk. Zawodniczka z klubu Żak Biała Podlaska, trenującą na co dzień w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Krakowie, weszła do najlepszej dziesiątki z szóstym rezultatem (4:59.17).

Wyścig finałowy w tej konkurencji będzie pierwszym, w którym zostaną rozdane medale podczas ostatniego dnia krajowego czempionatu. Jego rozpoczęcie zaplanowano na 16:12.