Jan Urbaniak 2017-10-24 16:40

Ostatnie weekendy października to już tradycyjnie początek międzyuczelnianych pojedynków w Stanach Zjednoczonych. Jak co roku w lidze NCAA obecnych jest wielu Polaków. Niektórzy z nich, jak Jan Świtkowski czy też Klaudia Naziębło, już na starcie sezonu prezentują dobrą formę. Jak nasi reprezentanci wypadli w ostatnich dniach?

University of Florida vs. Indiana & Texas
*Jan Świtkowski (Florida)

Podczas dwudniowych zawodów przeciwko Uniwersytetom Indiany oraz Texasu, bardzo dobrymi wynikami, jak na początek sezonu, popisał się medalista mistrzostw świata z Kazania - Jan Świtkowski. Lublinianin zwyciężył na swoim koronnym dystansie 200 jardów stylem motylkowym z czasem 1:45.24. Oprócz tego wysoko zapunktował również w wyścigach kraulowych na 100 i 200 jardów, zajmując w obu drugie miejsca (odpowiednio: 43.50 oraz 1:34.59). Wszystkie te wyniki zapewniły mu minima B na mistrzostwa ligi NCAA. Świtkowski zaprezentował się również w sztafetach 4x50 oraz 4x100 zmiennym, gdzie wraz z kolegami z drużyny dwukrotnie został sklasyfikowany na drugiej pozycji. Swoje odcinki stylem motylkowym pokonał w 20.61 oraz 46.21. Ostatecznie UF wygrało z UT 258 do 171, oraz uległo UI 187 do 242.

Virginia Tech Sprint Challenge
*Klaudia Naziębło (Virginia Tech)

Udany weekend ma za sobą Klaudia Naziębło, która jako pierwsza Polka wypełniła minimum B na marcowe mistrzostwa I dywizji NCAA. W rywalizacji na 100 jardów stylem motylkowym (54.23) okazała się najlepsza i o ponad półtorej sekundy wyprzedziła kolejną rywalkę. Oprócz wyścigu indywidualnego, otworzyła również sztafetę na 4x50 jardów zmiennym, pokonując odcinek 50 jardów popularnym grzbietem w 25.41.

St. Bonaventure University vs CCSU
*Maciej Danilewski (St. Bonaventure)

W wyjazdowym pojedynku St. Bonaventure University przeciwko Stanowemu Uniwersytetowi Connecticut nie pomogły starania Macieja Danilewskiego, którego drużyna przegrała pomimo dobrych występów Polaka. Danilewski trzykrotnie stawał na podium w wyścigach indywidualnych, zajmując drugie miejsce na 200 jardów stylem grzbietowym (1:54.37) oraz dwukrotnie trzecie na 200 jardów zmiennym (2:01.26) oraz 100 jardów grzbietem (52.75).

Gannon University vs Clarion University
*Maciej Skrzypczak (Gannon)

W pojedynku Gannon University z Clarion University, lepsi okazali się ci pierwsi. Z dobrej strony zaprezentował się Maciej Skrzypczak, który choć na słupku startowym pokazał się tylko dwa razy, znacząco pomógł swoim kolegom z drużyny. W wyścigu indywidualnym na 100 jardów stylem grzbietowym (54.35) nie miał sobie równych, a wraz ze sztafetą 4x50 dowolnym zajął drugie miejsce (21.93).