Uniwersjada: Zapowiada się gorące popołudnie!

Szymon Gagatek 2013-07-15 17:36

Piątka Polaków wystąpi dziś w sesji finałowej przedostatniego dnia zmagań pływaków w Pałacu Sportów Wodnych na Uniwersjadzie w Kazaniu. Dziś rano awans do półfinałów wywalczyli sobie nasi sprinterzy w stylu dowolnym i Klaudia Naziębło na dystansie 200 m stylem motylkowym.

Filip Wypych i Kacper Majchrzak bez większych problemów przedostali się do najlepszej szesnastki na 50 m stylem motylkowym. Polacy popłynęli bardzo podobnie i zakończyli kwalifikacje na dzisiątej i jedenastej pozycji. Minimalnie szybszy był Wypych, który uzyskał czas 22.96 s. Jego reprezentacyjny kolega dotknął ściany zaledwie cztery setne sekundy za nim. Najlepszy rezultat (22.36 s) miał rano Andrey Grechin z Rosji, który wyprzedził faworyta do złota, Vladimira Morozova.

W tej samej konkurencji wśród pań nie powiodło się Katarzynie Wilk, która została sklasyfikowana na 24. pozycji (26.41 s). Najlepszy rezultat uzyskała Anna Santamans z Francji, która jedną długość basenu pokonała w równe dwadzieścia pięć sekund.

Klaudia Naziębło kontynuuje swoją przygodę z dystansem 200 m stylem motylkowym również na arenie międzynarodowej. Dziś w kwalifikacjach tej konkurencji zajęła dziewiąte miejsce (z czasem 2:15.80) i spokojnie weszła do najlepszej szesnastki.

Awans Naziębło do półfinałów spowodował, że czeka ją bardzo intensywny wieczór. Na 19:59 zaplanowany jest finał 50 m stylem grzbietowym, a rywalizacja w stylu motylkowym rozpocznie się już dziewięć minut później! W finałach zobaczymy też Pawła Korzeniowskiego i Oskara Krupeckiego, którzy powalczą o medale na dystansie 100 m stylem motylkowym.