Cieślak Zawodnikiem Roku!

Szymon Gagatek 2014-04-11 09:29

Marcin Cieślak został wybrany przez głównych trenerów poszczególnych drużyn akademickich należących do SEC (Southeastern Conference) najlepszym zawodnikiem ostatniego roku w tej konferencji ligi NCAA! Polak tytuł zawdzięcza głównie swojej fantastycznej postawie podczas kończącego sezon czempionatu w Austin.

Cieślak, dla którego był to ostatni rok spędzony na Uniwersytecie Florydy, w mistrzostwach ligi wywalczył swój pierwszy w karierze indywidualny tytuł, wygrywając rywalizację na dystansie 200 jardów stylem zmiennym. Dzień później dołożył do tego również zwycięstwo na 100 jardów stylem motylkowym. Trzykrotnie stawał też na drugim stopniu podium (na 200 jardów stylem motylkowym i dwa razy z kolegami ze sztafet).

Po zawodach dużo mówiło się o tym, że nasz zawodnik zasłużył na wyróżnienie dla najlepszego pływaka całej ligi, przyznawany przez CSCAA, jednak tytuł ten trafił w ręce Kevina Cordesa. Wielu uznało ten wybór za kontrowersyjny. Amerykański żabkarz doprowadził do dyskwalifikacji swojej drużyny w jednym z wyścigów sztafetowych, ale indywidualnie spisywał się w Austin znakomicie, bijąc rekordy Ameryki na 100 i 200 jardów stylem klasycznym.

Warto dodać, że nagroda dla Cieślaka to nie jedyne „polskie” wyróżnienie w tym sezonie NCAA. Najlepszym Pierwszoroczniakiem konferencji ACC (Atlantic Coast Conference) został bowiem Jan Świtkowski! Zawodnik uniwersytetu Virginia Tech zdobył w tym roku swój pierwszy w karierze tytuł mistrza ACC na dystansie 500 jardów stylem dowolnym i zadebiutował na ligowym czempionacie.