Tym razem srebro

Szymon Gagatek 2014-04-12 20:46

Konrad Czerniak zdobył dziś swój drugi medal podczas tegorocznych wiosennych Mistrzostw Hiszpanii, które odbywają się w Palma de Mallorca. Polak zajął drugie miejsce na 100 m stylem dowolnym. Kolejny świetny występ zaliczyła iberyjska gwiazda pływania, Mireia Belmonte Garcia. Jako pierwsza kobieta w tym roku złamała granicę szesnastu minut na dystansie 1500 m stylem dowolnym.

Tym razem Czerniaka w finale wyprzedził jedynie Bruno Kenji Ortiz-Canavate Ozeki, który uzyskał czas 49.66 s. Podopieczny Bartosza Kizierowskiego był od niego o trzydzieści trzy setne sekundy wolniejszy, ale rezultat ten jest najlepszym zanotowanym w tej konkurencji w 2014 roku przez jakiegokolwiek polskiego pływaka. Jutro nasz reprezentant wystartuje jeszcze na 50 m stylem motylkowym.

Ponownie gwiazdą popołudnia na Majorce okazała się dziś Mireia Belmonte Garcia. Hiszpanka była bezapelacyjnie najlepsza na dystansie 1500 m stylem dowolnym, wygrywając rywalizację z czasem 15:58.07. Jest to nowy rekord kraju i najlepszy w tym roku wynik na świecie. Belmonte przepłynęła trzydzieści długości basenu szybciej niż podczas ubiegłorocznych mistrzostw świata w Barcelonie, na których zajęła czwarte miejsce!