Daniec świętuje mistrzostwo!

Szymon Gagatek 2013-03-03 11:13

Jan Daniec zaliczył, w nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu, najlepszy występ spośród naszych reprezentantów, biorących udział w mistrzostwach konferencji ligi NCAA. Zawodnik Uniwersytetu Virginia wygrał rywalizację na 1650 jardów stylem dowolnym, a później mógł świętować ze swoimi kolegami triumf w Atlantic Coast Conference.

Daniec triumfował, pokonując dystans 1650 jardów z czasem 14:53.48. Dzięki temu dołożył 20 punktów do dorobku swojej uczelni. Na trzecim miejscu uplasował się Michał Szuba z Virginia Tech (15:00.14), który dopiero na finiszu dał się wyprzedzić Johnowi Jessellowi (Uniwersytet Stanowy Florydy). Nieźle spisał się też Matt Kwatyra, który był drugi w finale B na 200 jardów stylem grzbietowym (1:43.81) i ostatecznie zajął 10. miejsce.

Cała trójka Polaków stanęła na podium Mistrzostw Konferencji. Ekipa Dańca triumfowała, mając łącznie 759.5 pkt. Na drugim miejscu znalazła się uczelnia Szuby, Virginia Tech (597 punktów), a na trzecim Uniwersytet Północnej Karoliny (549 punktów), w barwach którego pływa Matt Kwatyra.