Tarczyński punktuje, Franklin kończy szkołę w wielkim stylu

Szymon Gagatek 2013-02-12 17:05

Uniwersytet Kalifornijski, w barwach którego pływa Marcin Tarczyński, pokonał u siebie zawodników z Uniwersytetu Południowej Kalifornii w lidze NCAA. Swoje szkolne starty zakończyła natomiast Missy Franklin. Amerykanka wywalczyła cztery złote medale ostatniego dnia Mistrzostw Stanu Kolorado.

Tarczyński wystartował indywidualnie na dwóch dystansach: 100 jardów stylem klasycznym i 200 jardów stylem grzbietowym. W pierwszej z tych konkurencji zajął trzecie miejsce, z czasem 55.81 s. Jeszcze lepiej poszło mu na 200 jardów grzbietem, gdzie zajął drugą pozycję (1:46.09), wyraźnie przegrywając jednak ze swoim kolegą z zespołu, Jacobem Pebley’em (1:43.55). W konkurencjach sztafetowych (4x100 jardów kraulem i 4x50 jardów stylem zmiennym) jego drużyna uzyskiwała trzecie czasy wyścigów. Ostatecznie Uniwersytet Kalifornijski wygrał 175.5 do 120.5.

Missy Franklin ostatni dzień zmagań w szkolnych zawodach otworzyła niesamowitym wynikiem na 200 jardów stylem zmiennym. Na wypełnionym po brzegi obiekcie w Fort Collins reprezentantka Regis Jesuit High School uzyskała czas 1:56.86 – znacznie lepszy niż w eliminacjach – który jest nowym rekordem szkół w USA. Poprzedni należał do Kathleen Hersey. W kolejnym wyścigu Amerykanka ustanowiła życiówkę i poprawiła najlepszy wynik w historii stanu Kolorado na 500 jardów stylem dowolnym (4:41.72). Na koniec zawodów poprowadziła jeszcze koleżanki ze swojej szkoły do zwycięstwa w sztafetach 4x50 i 4x100 jardów stylem dowolnym.