Igrzyska Niesłyszących: Mamy złoto!

Szymon Gagatek 2013-07-28 18:05

Artur Pióro wywalczył w Sofii złoty medal Igrzysk Osób Niesłyszących na dystansie 1500 m stylem dowolnym! Polak zdeklasował resztę stawki i tym samym zapewnił naszej pływackiej kadrze pierwsze miejsce na podium podczas tych zawodów. Nieźle spisał się też Konrad Powroźnik, który zajął szóste miejsce.

Obaj Polacy skupili się dziś chyba głównie właśnie na dobrym występie w tym finale. Pióro, który na poprzednich Igrzyskach wywalczył na dystansie 1500 m stylem dowolnym srebro, na samym początku popołudniowej sesji wziął udział w półfinałach 50 m stylem dowolnym. Zajął w nich szesnaste miejsce, płynąc ponad trzy sekundy wolniej niż w kwalifikacjach (28.30 s). Podobnie wyglądała sytuacja z Powroźnikiem, ósmym w finale 100 m stylem motylkowym (59.72 s).

W rywalizacji długodystansowej Pióro dał prawdziwy popis swoich umiejętności. Uzyskał czas 16:12.84 i o ponad dwanaście sekund wyprzedził Vitalija Obotina z Rosji. Trzeci na finiszu Włoch, Luca Germano, stracił do naszego zawodnika aż czterdzieści dwie sekundy! Na szóstym miejscu znalazł się Konrad Powroźnik (17:17.68).

W sesji popołudniowej wystąpiły dziś także polskie zawodniczki, ścigające się w sztafecie 4x200 m stylem dowolnym. W finałowej rywalizacji Aleksandra Szumigaj, Natalia Strzeszewska, Monika Nowak i Sandra Michalowska zajęły siódmą pozycję, z czasem 10:18.23.