Wielki powrót Charlos, Polka druga w Pucharze Europy!

Szymon Gagatek 2014-09-16 01:26

Natalia Charlos zakończyła zmagania w tegorocznym Pucharze Europy w pływaniu na wodach otwartych na drugiej pozycji! Polka dwukrotnie stawała na podium finału cyklu w Castellabate i z pozycji liderki klasyfikacji generalnej zepchnęła ją dopiero rzutem na taśmę reprezentantka gospodarzy, niespełna dziewiętnastoletnia Arianna Bridi. Wśród mężczyzn również najlepszy okazał się Włoch, Andrea Bianchi.

Charlos najpierw wystartowała w wyścigu na dystansie 10 km. Był to jej pierwszy występ po nieszczęśliwych mistrzostwach Starego Kontynentu w Berlinie, które skończyły się dla Polki pobytem w szpitalu. Nasza zawodniczka ruszyła na trasę wraz dziewięcioma innymi pływaczkami, wśród których znalazły się te spisujące się najlepiej w tym sezonie Pucharu Europy. Ostatecznie finiszowała na trzeciej lokacie, ze stratą niespełna dwóch i pół minuty do pierwszej dwójki. Zwyciężyła Keri-Anne Payne z Wielkiej Brytanii (2:14.33.5), przed Bridi, która linię mety minęła zaledwie 1.7 s później.

10 km:
1. Keri-Anne Payne (Wielka Brytania)   2:14:33.5
2. Arianna Bridi (Włochy)   2:14:35.2
3. Natalia Charlos (Polska)   2:17:02.0

Włoszka potwierdziła swoją dominację w Castellabate w niedzielnym wyścigu na o połowę krótszym dystansie. Bridi pokonała trasę w czasie 1:05:34.8 i o ponad trzy minuty wyprzedziła naszą pływaczkę. Tym zwcięstwem zapewniła sobie triumf we włoskiej miejscowości nad Morzem Tyrreńskim, ale także w cyklu Pucharu Europy, w którym to wyprzedziła Charlos o zaledwie trzy punkty!