NCAA: Sztafetowe finały Zuchowicza

Szymon Gagatek 2019-03-15 20:48

Mistrzostwa II Dywizji NCAA są już na półmetku. Póki co, najlepiej z grona Biało-czerwonych startujących w IUPUI Natatorium radzi sobie Jan Zuchowicz, który w barwach Uniwersytetu Indianapolis notuje kolejne występy w finałach rywalizacji sztafet. Tym razem wraz z kolegami zajął wysokie lokaty na dystansach 4x50 jardów stylem dowolnym i 4x100 jardów stylem zmiennym.

W pierwszej z tych konkurencji drużyna gospodarzy już rano poprawiła rekord szkoły, notując czas 1:20.44. Zuchowicz dwie długości basenu na trzecim odcinku pokonał w 20.13 i mógł się szykować do występu w finale A. Po południu zespół naszego zawodnika nie był tak szybki (1:21.16), a Zuchowicz był jedynym, który potrafił poprawić swój poranny wynik (w finale uzyskał 20.05). Ostatecznie Uniwersytet Indianapolis zajął 8. pozycję. Jeszcze wyżej pływacy Indy zostali sklasyfikowani w sztafecie stylem zmiennym. Piąte miejsce dał im rezultat 3:12.87. W finale B 14. była drużyna Florida Southern University z Dorianem Bachlajem, który podobnie jak Zuchowicz wystąpił na zmianie w stylu klasycznym.

W finale B sztafet 4x50 jardów stylem dowolnym popłynęła Kamila Kunka. Zespół Lindenwood z Polką w składzie zajął ostatecznie 10. pozycję. Z kolei na dystansie 4x100 jardów stylem zmiennym druga z naszych pływaczek startujących w barwach tej samej uczelni, Aleksandra Tomala, uplasowała się wraz z koleżankami na 17. miejscu. Trzy lokaty niżej znalazł się Uniwersytet Lynn z Karoliną Smyłek.

Spośród Polaków w konkurencjach indywidualnych zaprezentowała się tylko Kunka. Na dystansie 200 jardów stylem dowolnym mistrzyni New South Intercollegiate Swim Conference zajęła 28. miejsce (1:51.69) i odpadła z dalszej rywalizacji już w eliminacjach. Bohaterami sesji finałowej zostali natomiast triumfatorzy zmagań na 100 jardów stylem motylkowym: Polina Lapshina i Marius Kusch. Oboje ustanowili nowe rekordy II Dywizji NCAA. Rosjanka uzyskała wynik 52.16 a Niemiec cztery długości basenu pokonał w rewelacyjnym czasie 44.32.

Mistrzowie II Dywizji NCAA, dzień II:
Kobiety
4x50 jardów stylem dowolnym: Queens (Polina Lapshina, Kyrie Dobson, Wanda Dollmayer, Michelle Prayson)   1:30.19
400 jardów stylem zmiennym: Hannah Kastigar (Northern State)   4:11.15
100 jardów stylem motylkowym: Polina Lapshina (Queens)   52.16 [rekord II Dywizji NCAA]
200 jardów stylem dowolnym: Randi Yarnell (WSCU)   1:47.28
4x100 jardów stylem zmiennym: Queens (Polina Lapshina, Michelle Prayson, Georgia DaCruz, Kyrie Dobson)   3:35.70 [rekord II Dywizji NCAA]

Mężczyźni
4x50 jardów stylem dowolnym: Queens (Skyler Cook-Weeks, Brody Heck, Dmytro Sydorchenko, Ruben Stam)   1:18.37
400 jardów stylem zmiennym: Matthew Holmes (Florida Southern)   3:47.48
100 jardów stylem motylkowym: Marius Kusch (Queens)   44.32 [rekord II Dywizji NCAA]
200 jardów stylem dowolnym: Alex Kunert (Queens)   1:33.56
4x100 jardów stylem zmiennym: Queens (Marius Kusch, Jan Delkeskamp, Alex Kunert, Brody Heck)   3:08.15

==================

Jak śledzić mistrzostwa II Dywizji NCAA?

-> WYNIKI NA ŻYWO

-> OFICJALNA STRONA ZAWODÓW (listy startowe, rekordy, najważniejsze informacje)

-> TRANSMISJA

-> POLACY NA MISTRZOSTWACH II DYWIZJI

Sesje eliminacyjne zaplanowane zostały na godzinę 15:00 polskiego czasu, natomiast wyścigi finałowe będą się rozpoczynac o 23:00.