GRAND PRIX POLSKI W OŚWIĘCIMIU - DZIEŃ I

Joanna Kwatera 2013-04-27 22:54

Już pierwszy dzień rozgrywanego na 50-metrowej pływalni w Oświęcimiu Grand Prix Polski w pływaniu przyniósł kilka znakomitych rezultatów.
Najbardziej wartościowy rezultat tego dnia uzyskał Sławomir Kuczko z AZS AWF Warszawa, który 200m stylem klasycznym przepłynął w 2:14.47, uzyskując 848 pkt FINA. Kuczko zajął też czwarte miejsce na 50m stylem klasycznym (29.19). Dobre występy zanotował także Paweł Korzeniowski - AZS AWF Warszawa, który wygrał 200m stylem motylkowym, uzyskując rezultat 1:58.49 (833 pkt FINA) i wyprzedził Michała Poprawę z AZS AWF Katowice, który również dystans ten przepłynął w czasie poniżej 2 minut (1:59.69 - 808 pkt FINA). Korzeniowski wygrał jeszcze wyścig 200m stylem dowolnym z czasem 1:51.30, na którym również triumfował przed Michałem Poprawą (1:52.53). Poprawa natomiast zwyciężył na dystansie 400m stylem zmiennym (4:28.08) oraz był drugi na dystansie 50m stylem motylkowym (24.94).

Bardzo dobry rezultat uzyskał też Dawid Szulich z Delfina Legionowo, który za przepłynięcie dystansu 50m stylem klasycznym w czasie 28.58, otrzymał 812 pkt FINA. Zawodnik ten zajął też drugie miejsce na 200m stylem klasycznym z czasem 2:17.96. W stylu grzbietowym dystans 200m wygrał mistrz świata Radosław Kawęcki (Korner Zielona Góra), uzyskując czas 2:01.07, a na dystansie sprinterskim tym samym stylem o 2 setne sekundy pokonał go reprezentant Ruchu Grudziądz - Tomasz Polewka, osiągając czas 26.69. Na najdłuższym dystansie 800m stylem dowolnym najszybszy był Marcin Kaczmarski z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, który pokonał go w 8:10.53 i wyprzedził Pawła Furtka z MKP Szczecin i Krzysztofa Pielowskiego z AZS UWM Olsztyn.

Wśród kobiet najwyżej punktowała na swoim koronnym dystansie 50m stylem grzbietowym Aleksandra Urbańczyk z AZS UŁ PŁ Łódź i za czas 28.91 zgromadziła 820 pkt FINA. Ponadto wygrała też dystans 50m stylem dowolnym z czasem 26.30. Dobrze startowała dziś  również Alicja Tchórz z Juvenii Wrocław, która zwyciężyła na dystansie 200m stylem zmiennym (2:19.53) oraz zajmowała drugie lokaty na dystansach: 200m stylem grzbietowym – 2:17.08, 400m stylem zmiennym - 4:55.78 i trzecią na 50m stylem grzbietowym – 30.25. Na dystansie 200m stylem grzbietowym pokonała ją  jej klubowa koleżanka Klaudia Naziębło (2:15.98), a w sprincie tym samym stylem Naziębło była druga z czasem 29.43. Styl klasyczny zdominowała Paulina Zachoszcz z MKP Szczecin zwyciężając na dystansach 50 i 200 metrów (odpowiednio 33.28, 2:35.27). W stylu zmiennym dobrze zaprezentowała się Karolina Szczepaniak (AZS AWF Katowice) zdecydowanie wygrywając 400m z czasem 4:53.61 oraz zajmując drugą pozycję na dystansie o połowę krótszym (2:22.20). 200m stylem dowolnym wygrała Justyna Burska z Piątki Konstantynów Łódzki (2:05.17), a dystans 800m - Joanna Zachoszcz z AZS UWM Olsztyn, osiągając czas 8:53.52 i wyprzedzając na mecie Burską oraz koleżankę z klubu Monikę Czerniak.

Jutro drugi dzień zawodów – start o godz. 9.00. Tym razem zawodnicy staną do walki na dystansach 100 metrowych oraz 400m stylem dowolnym. Czekamy na kolejne dobre rezultaty, których na pewno nie zabraknie!