MŚ niepełnosprawnych: Woźniak z brązowym medalem

Marcin Ryszka 2017-12-05 15:22

Za nami trzeci dzień mistrzostw świata w pływaniu osób niepełnosprawnych, które odbywają się w Meksyku. Po dwóch medalach Wojciecha Makowskiego, kolejny krążek dla naszej reprezentacji wywalczyła tym razem Paulina Woźniak. Polka zakończyła finał 200 m stylem zmiennym w grupie SM9 na trzeciej pozycji!

Polka jeszcze jako juniorka uzyskiwała znakomite rezultaty na dystansie 200m stylem zmiennym. Po kilku latach przerwy postanowiła wrócić do tej konkurencji. Już ubiegły sezon udowodnił, że jest w czołówce światowej. W poniedziałkowym finale po fenomenalnym wyścigu zameldowała się na mecie na trzeciej pozycji z czasem 2:42.96. Złoto zdobyła bezkonkurencyjna Hiszpanka Marques Soto Nuria (2:40.75). Na drugim stopniu podium stanęła Chinka Xu Jialing (2:42.19).

W finale 50m stylem dowolnym w grupie S2 wystąpiło dwóch naszych reprezentantów. Lepszy z nich, Jacek Czech, uplasował się na czwartej pozycji z czasem 59.14. Jego młodszy kolega Kamil Otowski zameldował się na mecie tuż za nim z czasem 59.22. Niestety poza zasięgiem byli ich rywale. Zwyciężył Chińczyk Zou Liankang (48.62), przed swoim rodakiem Liu Benyingiem (52.48) i Chilijczykiem Abrazą Alberto (56.32).

Tuż za podium uplasował się również Michał Golus na 50m stylem dowolnym (grupa S8). Polak jedną długość basenu pokonał w czasie 28.25. Pierwsze dwie lokaty padły łupem reprezentantów Chin. Zwyciężył Xu Haijiao (26.87), przed Yangiem Guanglongiem (27.26) i reprezentantem gospodarzy, Meksykaninem Andrade Guillenem (27.66).