Grand Prix USA Orlando- część 3!

Daniel Biś 2014-02-16 21:27

Grand Prix USA w Orlando dobiegło końca. Ostatniego dnia rywalizacji padły cztery rekordy imprezy, ustanowione przez zawodników z czterech różnych państw. Rekordzistami zostali:Michael McBroom (USA), Cesar Cielo (Brazylia), Arkady Vyatchanin (Rosja).

Kolejny dobry występ zanotowała Katinka Hosszu. Węgeirka zwyciężyła na 200 metrów stylem zmiennym z nowym rekordem zawodów- 2:11,27. Drugą na mecie Caterine Leverenz (2:14,24) dzieliła od Hosszu przepaść.

Również w rywalizacji mężczyzn najlepszy okazał się reprezentant Węgier. David Veraszto (2:01,90) po raz kolejny pokonał Amerykanina Michaela Weissa (2:02,40).Trzecie miejsce zajął Kanadyjczyk Evan White (2:03,13).

Na 200 metrów stylem grzbietowym kolejny rekord zawodów padł łupem zawodnika ze Starego Kontynentu. Arkady Vyatchanin pokonał ten dystans w 1:56,95. Rosjanin pokonał amerykańskie gwiazdy, Ryana Lochte i Tylera Clary, którzy uzyskali odpowiednio 1:58,12 oraz 2:00,16. O ile dla Ryana był to pierwszy poważny wyścig po kontuzji, której nabawił się pod koniec zeszłego roku, to mistrz olimpijski z Londynu na tym dystansie może być rozczarowany swoim występem.

Ciekawą rywalizacje zapewniły kibicom zawodniczki na 100 metrów stylem dowolnym. Na mecie tego wyścigu pierwszą Victorie Poon (55,20) i drugą Megan Romano dzieliło zaledwie 0,05 sekundy.

Kolejnym rekordzistą tego dnia został Cesar Cielo. Brazylijczyk 100 metrów stylem dowolnym przepłynął w 49,28. Drugie miejsce zajął Jimmy Feigen (49,63), a trzecie Miguel Ortiz (50,33).

Autor ostatniego rekordu zawodów, McBroom w 15:14,34 pokonał dystans 1500 metrów stylem dowolnym. Drugi Eric Hedlin z Kanady zameldował się na mecie po 15:17,29.

Podsumowując w Orlando padło 15 rekordów imprezy. Dużą rolę odgrywali zawodnicy ze Starego Kontynentu (Hosszu, Veraszto czy Vyatchanin). Ważną informacją jest powrót to rywalizacji Ryana Lochte, który z czasem na pewno wróci do wysokiej dyspozycji. Kolejne zawody z cyklu Arena Grand Prix odbędą się w dniach 24-26 kwietnia w Messa.