Uniwersjada: Komplet Polaków w półfinałach!

Szymon Gagatek 2013-07-12 09:19

To był bardzo udany polski poranek w Kazaniu. Wszyscy nasi zawodnicy startujący w sesji kwalifikacyjnej trzeciego dnia zmagań pływaków na Uniwersjadzie wywalczyli awans do półfinałów. Najbardziej efektywna była Alicja Tchórz, która wieczorem popłynie dwukrotnie.

Tchórz w sesji finałowej czekają starty na 200 m stylem zmiennym i 100 m stylem grzbietowym. W stylu zmiennym Polka uzyskała siódmy czas kwalifikacji, 2:16.23. Jest to zarazem drugi wynik w historii jej dotychczasowych startów w tej konkurencji (na czerwcowych Mistrzostwach Polski zdobyła złoto z rezultatem 2:15.69). Z kolei na dystansie 100 m stylem grzbietowym zawodniczka Juvenii Wrocław była jedenasta (1:02.33). Tuż za nią uplasowała się Klaudia Naziębło, która do swojej klubowej koleżanki straciła jedną dziesiątą sekundy. Najszybsza w kwalifikacjach okazała się faworytka tego dystansu, Anastasia Zueva, której niestety nie zobaczymy na Mistrzostwach Świata. Wicemistrzyni olimpijska na 200 m stylem grzbietowym z ubiegłego roku oznajmiła niedawno, że nie wystartuje w Barcelonie, gdzie miała bronić tytułu wywalczonego w Szanghaju. Wszystko ze względu na brak czasu na dojście do optymalnej formy po kontuzji nogi z jesieni ubiegłego roku.

Do półfinałów 200 m stylem motylkowym mężczyzn w swoim stylu prześlizgnął się Paweł Korzeniowski. Przez moment można było poważnie drżeć o to, czy Polak znajdzie się w najlepszej szesnastce, ale ostatecznie okazało się, że nasz zawodnik zajął ostatnie miejsce premiowane awansem. Tę lokatę dał mu rezultat 2:00.89. Wieczorem czekają go, niemal jeden po drugim, dwa starty: w finale 200 m stylem dowolnym i półfinale 200 m stylem motylkowym.