GRAND PRIX POLSKI W OŚWIĘCIMIU - DZIEŃ II - PODSUMOWANIE

Joanna Kwatera 2013-04-28 23:16

Drugi dzień pływackiego Grand Prix Polski rozgrywanego w Oświęcimiu również obfitował w spore emocje i dobre wyniki.

Dzisiaj autorem najlepiej punktowanego rezultatu był Dawid Szulich. Zawodnik Delfina Legionowo 100m stylem klasycznym pokonał w 1:02.05 za co uzyskał 841 pkt FINA (wynik ten jest drugim najbardziej wartościowym rezultatem całych zawodów GP w Oświęcimiu). Szulich wyprzedził drugiego w tym wyścigu Sławomira Kuczko AZS AWF Warszawa, który również uzyskał ponad ośmiuset punktowy wynik – czas 1:02.92 dał mu 807 pkt FINA. Trzeci na mecie zameldował się Mikołaj Machnik z AZS AWF Katowice z czasem 1:03.93. W stylu grzbietowym znów o zwycięstwo powalczyli Radosław Kawęcki (Korner Zielona Góra) i Tomasz Polewka (Ruch Grudziądz). Dystans 100m padł jednak łupem pierwszego z nich - nasz mistrz świata ze Stambułu dotarł do mety w czasie 56.22, za co otrzymał 788 pkt FINA. Trzeci w tym wyścigu był Mateusz Wysoczyński z Jordana Kraków. Dobrze zaprezentował się na swojej rodzimej pływalni również dziś Paweł Korzeniowski z AZS AWF Warszawa, który wygrał dystans 100m stylem dowolnym w czasie 50.87 (784 pkt FINA) i pokonał na mecie Kacpra Majchrzaka (Warta Poznań) i Daniela Rzadkowskiego (Olimpijczyk Suwałki). Korzeniowski zajął też trzecią lokatę na dystansie 100m stylem motylkowym (czas 54.92), na którym wyprzedzili go zwycięzca tego wyścigu Michał Poprawa z AZS AWF Katowice (czas 54.37) oraz Oskar Krupecki z MKP Szczecin (czas 54.74). Na najdłuższym tego dnia dystansie 400m stylem dowolnym triumfował podobnie jak wczoraj na dystansie dwa razy dłuższym – Marcin Kaczmarski z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski z czasem 3:59.52. Tuż za nim na mecie zameldowali się Filip Zaborowski z MKP Szczecin i Krzysztof Pielowski z AZS UWM Olsztyn.

Wśród kobiet dobre wyniki zanotowały znów zawodniczki Juvenii Wrocław: Alicja Tchórz i Klaudia Naziębło. Pierwsza z nich triumfowała na dystansach: 100m stylem dowolnym (58.07) oraz 100m stylem motylkowym (1:01.80), a także zajęła drugą pozycję w wyścigu na 100m stylem grzbietowym (1:04.00). I właśnie na dystansie 100m stylem grzbietowym pokonała ją Klaudia Naziębło, uzyskując zdecydowanie najlepszy czas 1:02.63, za który otrzymała 799 pkt FINA. W wyścigu na 100m stylem motylkowym Naziębło zamieniła się miejscami z Tchórz i z czasem 1:02.35 zajęła drugie miejsce. W stylu klasycznym dominację Pauliny Zachoszcz (MKP Szczecin) przerwała 4 lata młodsza Dominika Sztandera z Juwenii Wrocław, która dystans 100m pokonała w czasie 1:13.12 przed Zachoszcz - 1:13.54 i Angeliką Wikieł (UŚKS Ostrołęka) – 1:14.35. W wyścigu na dystansie 400m stylem dowolnym triumfowała Justyna Burska z Piątki Konstantynów Łódzki z czasem 4:19.73. Zaraz za nią do mety dopłynęły: Joanna Zachoszcz (AZS UWM Olsztyn – 4.20.20) oraz Barbara Wasilewska (Omega Kleszczów – 4.24.33).

Najlepszymi zawodnikami Grand Prix Polski w Oświęcimiu zostali: Klaudia Naziębło, która za dwa najlepsze starty (50 i 100m stylem grzbietowym) uzyskała w sumie 1576 pkt FINA oraz Sławomir Kuczko, który zgromadził na swoim koncie 1655 pkt FINA, za dystanse 100 i 200m stylem klasycznym. Drugie miejsce zajęli: Joanna Zachoszcz  – 1570 pkt i Dawid Szulich - 1653pkt. Trzecią lokatę wywalczyli: Justyna Burska – 1567 pkt i Paweł Korzeniowski  – 1617 pkt. Na kolejnych miejscach znaleźli się Aleksandra Urbańczyk (AZS UŁ PŁ Łódź) i Michał Poprawa oraz Alicja Tchórz i Radosław Kawęcki.

Następne zawody z cyklu Grand Prix Polski w pływaniu odbędą się na 50-metrowej pływalni w Drzonkowie 18-19 maja. Tam również liczymy na dużą frekwencję i dobre wyniki.