MP 15-latków w Dębicy zakończone

Jarek Blazek 2013-03-03 19:08

W Dębicy, kilka chwil temu,  zakończyły sie  Mistrzostwa Polski Juniorów 15-to letnich w pływaniu. Wystartowało w nich 420 zawodników z ponad 110 klubów z całego kraju. Nie padł żaden rekord Polski ale wyników wartościowych było mnóstwo. Najlepszą zawodniczką tych zawodów została bezapelacyjnie Agata Naskręt (MKS Astoria Bydgoszcz) a wśród Panów najbardziej wartościowy wynik, a nawet trzy najbardziej wartościowe wyniki, uzyskał zawodnik Delfina Gdynia - Mateusz Arndt!

Naskręt stawała na podium aż pięciokrotnie. 3 razy zdobyła tytuł Mistrzyni Polski - na 50, 100 i 200 m stylem grzbietowym (uzyskiwała odpowiednio 0:28,56 s., 1:01,05 s. oraz 2:11.46 s.) za każdym razem uzyskując wynik lepszy niż 700 pkt FINA! Agata dołożyła do trzech złotek srebro na dystansie 400 m stylem dowolnym (4:28,82 s.) oraz medal brązowy, zdobyty na dystansie 100 m stylem zmiennym (1:06,84 s.). Mateusz Arndt zdobył także 5 medali w tych zawodach - 4 złote i 1 srebrny. Najbardziej wartościowy rezultat osiągnął na dystansie 1500 m stylem dowolnym gdzie uzyskał 16:02,45 s., co dało mu aż 689 pkt FINA! Złote medale Mateusz zdobywał dodatkowo w konkurencjach 200 m stylem motylkowym (2:07,27 s.), 200 m stylem dowolnym (1:53,98 s.) oraz 400 m stylem dowolnym (4:02,18 s.) a srebrny medal przypadł mu na dystansie 200 m stylem zmiennym (2:10,76 s.), gdzie do złota zabrakły mu 0,02 s.

Po 4 medale (3 złote i jeden srebrny) zdobyli następujący zawodnicy: Jan Luigi Andreose z AZS-AWF Wrocław (pierwszy na 50 m stylem motylkowym, 100 m stylem motylkowym, 50 m stylem dowolnym, drugi na 50 m stylem grzbietowym), Jakub Skierka z UKS Trops Kartuzy (pierwszy na 50 grzbietowym , 200 grzbietowym, 100 dowolnym oraz drugi na 100 m stylem grzbietowym), Karol Zbutowicz z Kormorana Olsztyn (złoto na 400 m stylem zmiennym, 200 m stylem zmiennym, 200 m stylem klasycznym oraz srebro na 1500 m stylem dowolnym) oraz Miriam Kwiatek z MUKS Gilus Gilowice (złoto na 100, 200 i 400 m stylem zmiennym plus brąz na 100 m stylem motylkowym).Trzy złote medale zdobyła w tych mistrzostwach także  Angelika Wikieł (UŚKS Ostrołęka - SMS Racibórz) nie miała sobie równych na dystansach w stylu klasycznym, a na 200 m uzyskała 2:30,61 s., wynik na poziomie 713 pkt Fina.

Karolina Pokrywka (UKS 190 Łódź) zdobyła złote medale w tych zawodach na 200 i 400 m stylem dowolnym, Konrad Seremet (Unia Oświęcim) wywalczył dwa złota na 100 m stylem zmiennym oraz na 50 m stylem klasycznym). Po jednym złotym medalu zdobyli: Nikola Olszewska na 50 m stylem motylkowym (MTS Kwidzyn), Oskar Sawczuk na 100 m stylem grzbietowym (MKS Trójka Łódź), Anna Kotowicz na 800 m stylem dowolnym (UKS MOS Ełk), Wiktoria Musioł na 200 m stylem motylkowym (UKP Unia Oświęcim), Paulina Nogaj na 100 m stylem motylkowym (MKS Wodnik Radom), Aleksandra Lewandowska na 50 m stylem dowolnym (MKP Szczecin), Jan Zuchowicz na 100 m stylem klasycznym (UKS SKALAR Warszawa) oraz Klaudia Jankowska na 100 m stylem dowolnym (UKS GIM 92 Ursynów).

W wyścigach sztafetowych kobiet dwukrotnie wygrywał zespół MKS WODNIK Radom w składzie Mendyk, Sonta, Nogaj, Przybysławska (wygrały na 4 x 100 dow oraz 4 x 100 zm), na 4 x 200 m stylem dowolnym wygrały zawodniczki Unii Oświęcim (Gruszczyńska, Gruca, Wolny, Musioł)/ Wśród panów, złoto za każdym razem zdobywał inny zespół. MTP Kormoran Olsztyn, w którym płynęli Zbutowicz, Szpojankowski, Chdan, Sinitchine, wygrał 4 x 200 m stylem dowolnym, zespół KP MZOS Płock wygrał rywalizację na 4 x 100 m stylem dowolnym (Sternak, Makowski, Porwat, Chrzanowski) a w sztafecie 4 x 100 m stylem zmiennym triumfowali panowie z Unii Oświęcim (Topolski, Kłapa, Seremet, Przybyła).

Klasyfikację medalową wygrała oświęcimska Unia przed Kormoranem Olsztyn i zespołem Delfina Gdynia (wszystkie medale wywalczone przez Mateusza Arndta).

Podsumowanie ZMP z Olsztyna ukaże się w dniu jutrzejszym!