Polski akcent w Mistrzostwach Konferencji Pac-12

Szymon Gagatek 2013-03-03 21:42

Mistrzostwa NCAA coraz bliżej. Przed zawodami w Indianapolis, które odbędą się od 28 do 30 marca czeka nas jednak jeszcze odrobina emocji. Już dziś w nocy polskiego czasu rozpoczynają się bowiem Mistrzostwa Konferencji Pacific-12 mężczyzn.

W zawodach weźmie udział Marcin Tarczyński. Pływający na Uniwersytecie Kalifornijskim Polak został zgłoszony do startu w pięciu konkurencjach indywidualnych: 50 jardów kraulem, 100 i 200 jardów stylem grzbietowym, 100 jardów stylem motylkowym i 200 jardów stylem zmiennym. Na ostatnim z tych dystansów Tarczyński zwyciężył w finałach Pac-12 przed rokiem. Forma naszego zawodnika przed wizytą w Federal Way rosła i mamy nadzieję, że powalczy on o wypełnienie minimum A na Mistrzostwa NCAA w przynajmniej jednej z tych konkurencji.

Przeglądając listy startowe można trafić jeszcze na jedno polskie nazwisko. W Federal Way wystąpi Konrad Antoniuk, zawodnik California Polytechnic State University, urodzony już w Stanach Zjednoczonych, 7 grudnia 1991 roku. Jest synem Państwa Doroty i Andrzeja Antoniuków, którzy wyemigrowali do USA po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Warszawskim. Warto dodać, że Konrad startował rok temu w kwalifikacjach olimpijskich do kadry USA. Na dystansie 1500 m stylem dowolnym zajął jednak odległe, osiemdziesiąte miejsce.

Rywalizacja potrwa do nocy ze środy na czwartek polskiego czasu. Tytułu bronić będą zawodnicy z Uniwersytetu Stanford. Relacje oczywiście na naszym portalu!