Igrzyska Niesłyszących: Kolejne udane kwalifikacje Pióro i Powroźnika

Szymon Gagatek 2013-07-29 10:21

To były kolejne udane kwalifikacje Igrzysk Osób Niesłyszących dla Artura Pióro i Konrada Powroźnika. Polacy wywalczyli awans do finałowej rywalizacji na dystansie 200 m stylem zmiennym, a także wraz z kolegami w wyścigu sztafet 4x100 m stylem dowolnym.

Wczoraj w Sofii Pióro wywalczył złoty medal na dystansie 1500 m stylem dowolnym. Dziś w kwalifikacjach 200 m stylem zmiennym uzyskał czas 2:17.89 i z piątym czasem wszedł do finału. Tylko pięćdziesiąt dwie setne sekundy wolniej popłynął Powroźnik, zajmując siódme miejsce.

W sesji finałowej wystąpi też nasza sztafeta mężczyzn 4x100 m stylem dowolnym, która rano zajęła szóstą pozycję, z czasem 3:48.68. Polacy płynęli w składzie: Juliusz Sawka, Bartosz Wróbel, Powroźnik i Pióro.

Blisko awansu na dystansie 200 m stylem klasycznym był Bartosz Chotkowski. Niespełna czternastoletni zawodnik zajął dziewiąte miejsce w kwalifikacjach, uzyskując czas 2:39.59. Szesnasty był Wróbel (2:47.51).

Popołudniu nie zobaczymy natomiast polskich zawodniczek. Na 19. pozycji w kwalifikacjach 200 m stylem grzbietowym sklasyfikowana została Sandra Michałowska (3:02.46). Natomiast na dystansie 100 m stylem dowolnym zajęła 21. miejsce (1:09.89). Miejsca pozostałych Polek w tej konkurencji: Monika Nowak – 25. (1:11.55), Weronika Nowicka – 22. (1:16.97).

W kwalifikacjach 50 m stylem motylkowym również wystąpiły trzy nasze reprezentantki. Najlepiej spisała się Aleksandra Szumigaj, która była osiemnasta (33.66 s). Na trzydziestej pierwszej pozycji znalazła się urodzona w 2000 roku Weronika Nowicka (40.19 s), a tuż za nią rywalizację ukończyła dwa lata starsza Natalia Strzeszewska (41.87 s).