NCAA: Kobiety ruszyły do walki

Szymon Gagatek 2014-03-20 21:36

University of Minnesota Aquatics Center to miejsce, w którym przez najbliższe trzy dni toczyć się będzie walka o kolejny tytuł mistrzowski w pływackiej lidze NCAA. Najlepsze zawodniczki uczące się na uniwersytetach w całych Stanach Zjednoczonych dziś rozpoczęły zmagania. Wśród nich wielkie gwiazdy, takie jak Missy Franklin czy też Elizabeth Pelton, ale także Polki.

Do dzisiejszej sesji finałowej, w dwóch konkurencjach sztafetowych, zakwalifikowała sie Katarzyna Wilk. Nasza zawodniczka wraz z koleżankami zajęła ósme miejsce w rywalizacji na dystansie 4x50 jardów stylem dowolnym, a także szóste w rywalizacji sztafet 4x100 jardów stylem zmiennym. Indywidualnie nie poszło jej już tak dobrze. W kwalifikacjach na dystansie 50 jardów stylem dowolnym była dwudziesta dziewiąta (22.44 s).

W wieczornych wyścigach nie zobaczymy niestety Weroniki Paluszek, która pierwszego dnia zawodów wystąpiła jedynie na drugiej zmianie sztafety 4x100 jardów stylem zmiennym. Jej uczelnia, Virginia Tech, zajęła jednak dopiero dwudzieste czwarte miejsce. Polka była jedną z szesnastu zawodniczek, które na odcinku w stylu klasycznym złamały barierę jednej minuty (uzyskała czternasty czas swojej zmiany; 59.76 s). Tuż przed ekipą H2Okies uplasował się Uniwersytet Utah, w barwach którego pływa mająca polskie korzenie Nicole Ligęza. Ona miała dziś również okazję zaprezentować się indywidualnie na dystansie 200 jardów stylem zmiennym. Ostatecznie została sklasyfikowana na pięćdziesiątej szóstej lokacie, z wynikiem 2:00.69.

Sesje kwalifikacyjne w piątek i sobotę będą się rozpoczynać o godzinie 18:00 polskiego czasu, finały codziennie o 2:00 w nocy. Piątkową i sobotnią sesję popołudniową pokaże ESPN3.com, pozostałe (kwalifikacje, a także dzisiejszą walkę o medale) będzie można oglądać za pośrednictwem strony, do której link znajdziecie poniżej!