Raz a porządnie

Szymon Gagatek 2013-03-06 13:19

Kolejny dzień zmagań podczas Mistrzostw Konferencji Pacific-12 w Federal Way dostarczył nam następną miłą informację. Marcin Tarczyński zajął bowiem drugie miejsce na dystansie 100 jardów stylem motylkowym i przyczynił się do prowadzenia Uniwersytetu Kalifornijski w klasyfikacji generalnej zawodów.

Po świetnym występie Tarczyńskiego na 200 jardów stylem zmiennym, gdzie zajął drugie miejsce i wypełnił minimum A na Mistrzostwa NCAA, mogliśmy liczyć na kolejny dobry rezultat. Polak nie zawiódł i podobnie jak poprzedniego dnia finiszował na drugiej pozycji. Tarczyński uzyskał czas 45.97 s, który jest gorszy tylko o trzy setne sekundy od minimum A na finał ligi. Zdecydowanie najlepszy na tym dystansie okazał się kolega Polaka z Berkeley, Tom Shields (44.92 s).

W kwalifikacjach na dystansie 400 jardów stylem zmiennym nie poszczęściło się niestety Konradowi Antoniukowi. Zawodnik Cal Poly (California Polytechnic State University) zajął 29. miejsce (z czasem 4:05.37) i nie awansował do sesji finałowej.