NCAA: Drury coraz bliżej obrony tytułów

Szymon Gagatek 2014-03-15 23:32

Uniwersytet Drury prowadzi po trzech dniach rywalizacji w Mistrzostwach II Dywizji NCAA i zmierza po obronę tytułów wywalczonych w ubiegłym roku zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. W zawodach, które odbywają się w Genevie (w stanie Ohio) po raz kolejny z bardzo dobrej strony zaprezentowała się Agnieszka Ostrowska, która zajęła trzecie miejsce na dystansie 100 jardów stylem klasycznym. Wśród mężczyzn na drugiej pozycji w tej konkurencji znalazł się Piotr Jachowicz.

Ostrowska (Uniwersytet Drury) już w kwalifikacjach poprawiła swój rekord życiowy w tej konkurencji, uzyskując czas 1:02.18, który dał jej czwartą pozycję. W finale popłynęła jeszcze szybciej, po raz kolejny popisując się bardzo udanym finiszem. Rezultat 1:01.68 pozwolił Polce zająć trzecią lokatę, za Kaylą Scott z Uniwersytetu Wayne State i Kathariną Fisher z West Chester. Bardzo udanie zaprezentował się również Piotr Jachowicz, który po raz pierwszy w karierze przepłynął dystans 100 jardów stylem klasycznym w czasie poniżej 53 sekund (52.81 s). W wyścigu finałowym przegrał jedynie z Rubenem Gimenezem i to zaledwie o osiem setnych sekundy, poprawiając swój wynik sprzed roku, kiedy to zajął w mistrzostwach ligi czwarte miejsce w tej konkurencji! Szósty w finale A był wczoraj Kacper Pełczyński (54.43 s), a w kwalifikacjach zdyskwalifikowany został niestety Mateusz Pacholczyk.

Udany występ na dystansie 100 jardów stylem grzbietowym zaliczył w nocy z piątku na sobotę również Igor Kowal, który triumfował w finale B tej konkurencji, po raz drugi tego dnia poprawiając swój rekord życiowy. W kwalifikacjach uzyskał czas 48.84 s, w walce o dziewiąte miejsce popłynął zdecydowanie szybciej i zakończył ją z rezultatem 48.22 s, dokładając kolejne dziewięć punktów do dorobku Uniwersytetu Drury. Trzynasty na 500 jardów stylem dowolnym był natomiast Sylwester Borowicz-Skoneczny z Uniwersytetu Lindenwood (4:28.71 w finale B). Na trzydziestej szóstej pozycji w kwalifikacjach zmagania zakończył Daniel Rzadkowski (4:44.75).

Jachowicz wraz z kolegami zajął jeszcze szóste miejsce w rywalizacji sztafet 4x200 jardów stylem dowolnym. Pozycję wyżej uplasował się Uniwersytet Drury z Kowalem w składzie, natomiast na jedenastej lokacie znalazł się Uniwersytet Lindenwood, w barwach którego wystąpił Borowicz-Skoneczny.