MEM: DWA CZWARTE MIEJSCA POLAKÓW NA DOBRY POCZĄTEK

Joanna Kwatera 2013-09-02 01:06

Pierwszy dzień pływackich zmagań na Mistrzostwach Europy Masters w Eindhoven minął pod znakiem pływania długodystansowego. Dziś w konkurencji ośmiuset metrów stylem dowolnym zaprezentowali się krauliści. Już w pierwszej konkurencji czempionatu Starego Kontynentu padły dwa nowe rekordy Europy Masters. Na pływalni Pieter’a van den Hoogenband’a zaprezentowało się dziś też siedmioro Polaków, a dwóch z nich zajęło miejsca tuż za podium…

O godzinie 8.00 rano swoje starty zainaugurowali mężczyźni. Najlepiej z naszych pływaków zaprezentował się Marek Rother z Weterana Zabrze, który uzyskał czas 9:41.02 i w kategorii wiekowej 45-49 zajął czwarte miejsce. W kategorii tej padł też jeden z dwóch uzyskanych tego dnia nowych rekordów Europy Masters, a jego autorem był Włoch Fabio Calmasini, który dystans ten pokonał w czasie 8:48.97. O podium otarł się również inny nasz reprezentant - Zygmunt Lewandowski z KP Delfin. Czas 15:04.50 wystarczył do zajęcia czwartego miejsca w kat. 75-79lat. Dobry rezultat uzyskał także Leszek Madej (WMT), który potrzebował 10:17.62, aby zakończyć rywalizację w kat. wiekowej 50-54 na jedenastym miejscu. W tej kategorii również został pobity rekord Europy Masters, a wyczynu tego dokonał Michael Kleiber z Niemiec, który wyłączył tablicę pomiaru czasu osiągając rezultat 9:11.16. W kat. 25-29lat zaprezentował się Szymon Jerzy Kluczyk z SMT, któremu czas 9:56.41 dał trzynastą lokatę. Dwudziesty drugi w kat. 55-59 lat był Stefan Skrzypek z Klubu Pływackiego Koziegłowy, a czas jaki uzyskał to 12:20.06.

Najbardziej zacięta rywalizacja toczyła się w grupie wiekowej 30-34 lata i tam też padły najlepsze czasy na tym dystansie uzyskane ogółem. Zwycięzca David Genet z Francji, pokonał wspomniany dystans w 8:40.94, a drugi na mecie Szwajcar Julien Baillod stracił do niego zaledwie 1.54s. Warty podkreślenia jest też wynik 80-letniego Szwajcara Josefa Krejci, któremu przepłynięcie ośmiuset metrów zajęło 13:49.86.

Później do rywalizacji przystąpiły Panie, a wśród nich dwie nasze reprezentantki. W kat. 50-54 lata przedstawicielka Klubu Pływackiego Koziegłowy – Ewa Szała zajęła 13 lokatę, uzyskując czas 11:58.99. Druga z naszych pływaczek – Iwona Balcerowicz (MKS Astoria) ukończyła rywalizację na 10 pozycji w kat. 45-49 lat, pokonując dystans w 11:46.00.

Najszybciej dystans ośmiuset metrów ogółem pokonała 42-letnia Włoszka Valeria Vergani, a rezultat jaki osiągnęła to 9:30.66. Wielkie brawa należą się też 77-letniej reprezentantce Niemiec – Heldze Reich, która zdominowała rywalizację w kat 75-79, uzyskując czas 14:25.07.

Jutro Mastersi rywalizować będą na dystansach 200m stylem zmiennym oraz 400m stylem dowolnym. Początek pierwszej konkurencji o godzinie 8.00. Za starty wszystkich naszych reprezentantów trzymamy mocno kciuki!