Czwarty dzień IWAS World Games – srebro na koniec!

Marcin Ryszka 2015-10-03 12:08

Za nami czwarty, ostatni dzień zmagań podczas IWAS World Games, które odbywały się na pływalni w Soczi. Do tej pory Biało-czerwoni każdego dnia zdobywali dla naszego kraju medale. W piątek było podobnie, a w głównej roli znów wystąpiła Oliwia Jabłońska.

Medalistka Igrzysk w Londynie początek sezonu na pewno będzie mogła zaliczyć do bardzo udanych. Podopieczna trenera Seidla w Soczi aż trzy razy stawała na najwyższym stopniu podium. Ostatniego dnia na dystansie 50m stylem dowolnym wywalczyła srebrny medal. Jak się później okazało, był to jedyny krążek dla naszej reprezentacji tego dnia.

W piątek wszyscy nasi reprezentanci brali udział w konkurencji 50m stylem dowolnym. Tuż za podium uplasował się Rafał Kalinowski. Piąte lokaty zajęli wśród pań Paulina Woźniak, a u mężczyzn Kamil Otowski. Jako siódma na mecie zameldowała się Katarzyna Sobczak. Dziewiąty był Patryk Kowalski, a trzynaste miejsce zajęła Nikola Kacik.

Biało-czerwoni wywalczyli w sumie 12 medali: 3 złote, 4 srebrne i 5 brązowych. Mimo początku sezonu, padło kilka bardzo wartościowych rezultatów. Teraz przed ścisłą kadrą kilka zgrupowań, na których zawodnicy będą przygotowywać się do grudniowych mistrzostw Polski w Szczecinie. W pływaniu niepełnosprawnych wypełnienie minimum nie jest jednoznacznym z wyjazdem na igrzyska. Jest to uzależnione od ilości miejsc, które reprezentacja dostaje od międzynarodowej federacji IPC. Wpływ na liczbę przepustek do Rio mają miejsca zajmowane przez zawodników z danego kraju w okresie między igrzyskami. Dzięki takiej sytuacji mamy bardzo ciekawą walkę o miejsce w samolocie, który w 2016 roku przetransportuje naszych reprezentantów do Rio.

Gratulujemy naszym reprezentantom znakomitego występu i trzymamy kciuki za dalsze przygotowania do najważniejszych imprez.