Sun Yang wrócił i wygrywa

Szymon Gagatek 2015-04-10 02:15

To właśnie dziewiątego dnia kwietnia 2015 roku Sun Yang zaliczył swój pierwszy start po skandalu związanym z zatajeniem przed całym światem informacji o wykryciu u niego w organizmie niedozwolonej substancji. W rozpoczynających się mistrzostwach Chin w Baoji złoty medalista olimpijski zwyciężył na 400 m stylem dowolnym, uzyskując trzeci w tym roku czas na świecie.

Sun Yang pokonał cały dystans w 3:44.53. Szybciej w tym roku pływali tylko dwaj Australijczycy: Mackenzie Horton i David McKeon. Po wyścigu powiedział agencji Xinhua: - To był dobry start. Najważniejsze są dla mnie w tym roku mistrzostwa świata. Wciąż nie jestem w optymalnej formie, ale mam jeszcze czas, by do niej dojść.

Drugi w czwartkowym finale był Li Yunqi (3:50.73), a trzecią pozycję zajął Yang Jintong (3:50.74).

Wśród kobiet w tej samej konkurencji zwyciężyła Cao Yue, która uzyskała czas 4:05.86 i zdecydowanie wyprzedziła Shao Yiwen (4:07.01) i Guojun Jun (4:07.34). W półfinałach na 100 m stylem motylkowym najlepszym rezultatem popisała się Chen Xinyi (58.24 s), natomiast do ósemki na dystansie 200 m stylem zmiennym z pierwszego miejsca weszła mistrzyni olimpijska, Ye Shiwen (2:11.62 w kwalifikacjach i 2:12.70 w sesji popołudniowej)