Pierwszy dzień rywalizacji za nami, Wilk 16.

Szymon Gagatek 2013-03-22 10:27

Zakończył się pierwszy dzień rywalizacji na Mistrzostwach I Dywizji NCAA kobiet, które odbywają się w Indianapolis. W sesji finałowej wystartowała tylko jedna Polka. Katarzyna Wilk zajęła szesnastą pozycję na dystansie 50 jardów stylem dowolnym. Jej drużynie nie udało się również wywalczyć medalu w sztafecie.

Polka indywidualnie wystartowała w sprinterskim finale B i zajęła w nim ósmą pozycję, uzyskując czas znacznie gorszy niż w kwalifikacjach (22.79 s). Ostatecznie została sklasyfikowana na szesnastej pozycji i zdobyła jeden punkt do dorobku Uniwersytetu Południowej Kalifornii w klasyfikacji generalnej. Najszybsza w finale A okazała się niezawodna Margo Geer z Arizony (21.73 s), która wyprzedziła Megan Romano z Georgii (21.88 s).

Kilka chwil wcześniej Wilk, wraz z koleżankami, wzięła udział w rywalizacji o medale sztafet 4x50 jardów stylem dowolnym. Dave Salo dokonał małej zamiany w ustawieniu, w porównaniu z kwalifikacjami i Wilk popłynęła na drugiej zmianie, a Jasmine Tosky została zastąpiona przez Christel Simms. Na niewiele się to zdało - ekipa Trojans zajęła ostatecznie szóste miejsce, z czasem 1:28.63. Warto odnotować bardzo dobrą postawę Wilk, która jako jedyna ze swojej drużyny złamała granicę dwudziestu sekund (21.95 s). Małą niespodziankę sprawiły zawodniczki Unierwsytetu Tennessee, które wygrały rywalizację (1:27.14), wyprzedzając ekipy uczelni Georgii i Arizony.

Uniwersytet Południowej Kalifornii po pierwszym dniu rywalizacji zajmuje szóstą pozycję, z łączną liczbą 90 punktów. Uczelnia Weroniki Paluszek, Virginia Tech, jest 23. (7 oczek). Prowadzą zawodniczki z Uniwersytetu Georgia, które zgromadziły w sesji finałowej 163 punkty.

W dzisiejszych kwalifikacjach, które rozpoczną się już o 17:00 polskiego czasu indywidualnie wystąpi tylko Paluszek, która weźmie udział w rywalizacji na dystansie 100 jardów stylem klasycznym. Z kolei Wilk popłynie na ostatniej zmianie sztafety 4x50 jardów stylem zmiennym.