Uniwersytet Georgia z tytułem!

Szymon Gagatek 2013-03-24 09:22

Uniwersytet Georgia po raz piąty w historii triumfował w kobiecych Mistrzostwach NCAA I dywizji. Zawodniczki z tej uczelni przypieczętowały swój sukces zwycięstwem w ostatniej konkurencji zawodów, na dystansie 4x100 jardów stylem dowolnym. Jedyną Polką startującą w sesji finałowej była Katarzyna Wilk, która zajęła z koleżankami z Uniwersytetu Południowej Kalifornii trzynaste miejsce w rywalizacji sztafet.

Wilk popłynęła w finale B na ostatniej zmianie i uzyskała czas 48.94 s. Ostatecznie jej drużyna zajęła piąte miejsce w wyścigu i została sklasyfikowana na trzynastej lokacie. Rywalizację wygrała uczelnia z Georgii w składzie: Shannon Vreeland, Chantal Van Landeghem, Allison Schmitt, Megan Romano. Świetny występ w finale 200 jardów stylem grzbietowym zanotowała Elizabeth Pelton (Uniwersytet Kalifornijski), która poprawiła czasem 1:47.84 rekord Stanów Zjednoczonych.

W klasyfikacji generalnej zawodów triumfował Uniwersytet Georgia, który uzbierał łącznie 477 punktów i o 84 oczka wyprzedził Uniwersytet Kalifornijski. Uczelnia Katarzyny Wilk zajęła siódme miejsce (291 punktów), a Virginia Tech (z Weroniką Paluszek w składzie) była 24. (26 punktów).