NCAA: Wicemistrzostwo Czarneckiej

Szymon Gagatek 2019-02-27 18:24

Wśród Polaków startujących w ubiegłym tygodniu w rozgrywkach I Dywizji NCAA znalazła się między innymi Wiktoria Czarnecka. Lublinianka zadebiutowała w mistrzostwach Coastal Collegiate Sports Association (CCSA) i wraz z koleżankami z uczelni wywalczyła tytuł wicemistrzowski w końcowej klasyfikacji punktowej.

Czarnecka, dla której sezon 2018/2019 jest pierwszym w barwach Florida Gulf Coast University, wystartowała w trzech konkurencjach indywidualnych. Najwyżej sklasyfikowana została na dystansie 50 jardów stylem dowolnym. Już w eliminacjach poprawiła swoją życiówkę (23.11) i awansowała do finału A z 3. miejsca. Po południu popłynęła jeszcze szybciej i z wynikiem 23.05 uplasowała się na 2. pozycji, przegrywając tylko z koleżanką z drużyny, Gracie Redding. W pozostałych konkurencjach również meldowała się w najlepszej ósemce. Na 100 jardów stylem motylkowym była 4. (54.42), a na 100 jardów stylem dowolnym 5. (50.31; 50.28 w eliminacjach).

Dodatkowo Czarnecka mogła się cieszyć z dwóch tytułów mistrzowskich w sztafetach. Nasza zawodniczka wzięła udział w wyścigach na dystansach 4x50 jardów stylem dowolnym (22.25 na swojej zmianie) i 4x100 jardów stylem dowolnym, które ekipa FGCU wygrała, bardzo wyraźnie wyprzedzając resztę stawki. Ostatecznie uczelnia Polki uzbierała 1668 punktów i w końcowym zestawieniu znalazła się na 2. pozycji. Zmagania wygrały zawodniczki gospodarzy - Liberty University (1859.5 pkt).