PODSUMOWANIE MPJ 14 - LETNICH W OLSZTYNIE

Jarek Blazek 2013-03-04 11:09

Paulina Piechota oraz Wojciech Parzynowski (oboje UKS 190 Łódź) i Kacper Stokowski (G-8 Bielany Warszawa) uzyskali najbardziej wartościowe rezultaty podczas zakończonych w dniu wczorajszym Mistrzostw Polski Juniorów 14-letnich, które były rozgrywane w olsztyńskiej Aquasferze.W zawodach wzięło udział blisko 500 zawodników ze 114 klubów pływackich z całego kraju. Paulina oraz Wojtek, swoje najwartościowsze rezultaty uzyskali na dystansie 400 m stylem dowolnym, Kacper na 50 m stylem grzbietowym

Piechota zdobyła w tych mistrzostwach aż pięć medali. Do złota na 400 m stylem dowolnym dorzuciła kolejne złote medale na 800 m kraulem oraz 400 m stylem zmiennym, była także druga na 200 m stylem zmiennym oraz trzecia na 100 m stylem dowolnym. Parzynowski zdobył w Olsztynie 4 medale - złote na dystansach 400 m stylem zmiennym, 400 m stylem dowolnym oraz 1500 m stylem dowolnym oraz srebrny na 200 m stylem dowolnym. Stokowski, prócz 50 m stylem grzbietowym wygrał także dystans dwukrotnie dłuższy tym samym stylem oraz 50 m stylem dowolnym, na 200 m stylem grzbietowym był drugi.

Najwięcej złotych medali w wyścigach indywidualnych zdobyła jednak zawodniczka MUKS 15 Bydgoszcz - Julia Gus. Pokazała bardzo dużą wszechstronność wygrywając aż cztery konkurencje - 100 m stylem motylkowym , 100 m stylem grzbietowym, 200 m stylem grzbietowym oraz 200 m stylem zmiennym. Dodatkowo w konkurencji 50 m stylem grzbietowym zdobyła drugie miejsce.

Po 3 złote medale zdobyli także: Michał Cukanow (Olimpijczyk Aleksandrów Łódzki), który wygrał 100 i 200 m stylem dowolnym oraz 200 m stylem motylkowym, Paulina Ożóg (MTP Bobry Dębica) wygrywając w konkurencjach 50 i 100 m stylem klasycznym, 100 m stylem zmiennym oraz Marcel Wągrowski (Olimpijczyk Aleksandrów Łódzki), który zwyciężył na dystansach 50 m stylem motylkowym oraz 100 i 200 m stylem zmiennym.

Grono mistrzów Polski powiększamy o Julię Szatanek z MKP Szczecin (zwycięstwa na 100 i 200 m stylem dowolnym), Rafała Kusto z UKS Orka Lubań (złoto na 100 i 200 m stylem klasycznym), Rafała Ciborowskiego z MKS Medyk Giżycko (złoto na 200 m stylem grzbietowym), Gabrielę Bernat ze Skarpy Lublin (zwycięstwo na 50 m stylem grzbietowym), Wiktorię Nieszporek z UKS 190 Łódź (złoty medal na dystansie 200 m stylem klasycznym), Szymona Dębskiego z Nawy Skierniewice (100 m stylem motylkowym), Natalie Fryckowską z MUKS 15 Bydgoszcz (50 m stylem dowolnym), Wiktorię Czarnacką za Skarpy Lublin (50 m stylem motylkowym), Dominikę Adamiec z Unii Oświęcim (200 m stylem motylkowym) oraz Łukasza Solak z PSP SWIM Płock, który wygrał 50 m stylem klasycznym.

Dwie konkurencje sztafetowe kobiet wygrały zespoły Unii Oświęcim, w których płynęły Katarzyna Śliwowska, Dominika Adamiec, Dominika Lichwa, Lilianna Pająk, Olimpia Prochownik, Helena Pałys (4 x 100 m stylem dowolnym oraz 4 x 100 m stylem zmiennym) w konkurencji 4 x 200 m stylem dowolnym zwyciężyły łodzianki z UKS 190, które płynęły w składzie Nieszporek, Piechota, Natalia Zrobek i Katarzyna Niedźwiecka. Męskie sztafety 4 x 100 m stylem zmiennym oraz 4 x 200 m stylem dowolnym wygrał zespół TP Olimpijczyk Aleksandrów Łódzki (Cukanow, Wągrowski, Piotr Ziąbka i Kamil Każmierczak), wyścig na 4 x 100 m stylem dowolnym padł łupem zespołu CSiR MOS Dąbrowa Górnicza, w którym płynęli Oskar Justyniarski, Grzegorz Szota, Beniamin Sumara oraz Robert Żaak.

Klasyfikacje medalową zwyciężył zespół UKS 190 Łódź (8 złotych - 3 srebrne - 4 brązowe) przed TP Olimpijczyk Aleksandrów Ł. (8 złotych - 1 srebrny - 3 brązowe) i MUKS 15 Bydgoszcz z 10 medalami na koncie (5 złotych - 3 srebrne - 2 brązowe).

Letnie Mistrzostwa Polski w tej kategorii wiekowej, które zostaną rozegrane na pływalni 50 metrowej, odbędą się w Gorzowie Wielkopolskim w terminie 5-7 lipiec.