Pierwszy dzień IWAS World Games – pierwsze medale Polaków!

Marcin Ryszka 2015-09-29 23:54

Za nami pierwszy dzień zmagań na pływalni w Soczi w ramach IWAS World Games. Gwiazdy naszej ekipy niepełnosprawnych pływaków nie zawiodły, a i pozostali reprezentanci spisali się bardzo przyzwoicie.

Co prawda sezon dopiero się rozpoczyna, a nasi reprezentanci stosunkowo niedawno wrócili do reżimu treningowego po lipcowych mistrzostwach świata, ale już na przełomie września i października mają okazję ścigać się z najlepszymi na świecie. Podczas pierwszego dnia mogliśmy cieszyć się z dwóch medali i to wywalczonych w tej samej konkurencji. Na 200m stylem zmiennym Oliwia Jabłońska z czasem 2:44.48 uplasowała się na drugiej pozycji. Trzecia z czasem 2:48.66 była kolejna nasza reprezentantka Paulina Woźniak. Czasy naszych zawodniczek są dalekie od ich rekordów życiowych, ale nikt nie spodziewał się więcej na początku sezonu. Cieszy na pewno występ Pauliny Woźniak, która zdobyła medal na światowej imprezie w tej konkurencji po sześciu latach przerwy.

Na dystansie 200m stylem zmiennym wśród mężczyzn w grupie S9 miejsce tuż za podium zajął Mateusz Bartnik 2:38.74. Na tym samym dystansie w grupie S10 jako szósty na mecie zameldował się Patryk Kowalski 2:31.85.

Po występach zmiennistów przyszedł czas na specjalistów od stylu dowolnego. Ze świetnej strony zaprezentował się Kamil Otowski, który na dystansie 200m stylem dowolnym w grupie S3 uplasował się na czwartej pozycji z czasem 4:46.48.

Jutro kolejny dzień startów i okazja do powiększenia dorobku medalowego. Relacja na łamach naszego portalu.