Polska

PLP: Małopolska najlepszym województwem!

Szymon Gagatek 2014-04-05 21:40

Drużyna z województwa małopolskiego zdobyła dziś pierwszy w historii tytuł zwycięzców Polskiej Ligi Pływackiej! Gospodarze na pływalni krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego wyprzedzili zawodników z Dolnego Śląska o zaledwie dziesięć punktów, ale sukces mogli świętować już przed rozpoczęciem ostatniej konkurencji. Nie pomogła nawet znakomita postawa zawodniczek z Wrocławia, które odniosły popołudniu komplet zwycięstw.

PLP: Dolnośląskie wraca do gry

Szymon Gagatek 2014-04-05 13:50

Po dwóch blokach rywalizacji w Polskiej Lidze Pływackiej wiemy tylko tyle, że nic nie wiemy. O tym kto zwycięży w klasyfikacji generalnej zawodów zadecyduje ostatnia, popołudniowa sesja. W sobotni poranek na pływalni AWF w Krakowie dobrze spisywali się zawodnicy z Dolnego Śląska, którzy odrobili część strat do prowadzących gospodarzy.

KLASYCZNIE W KATOWICACH - II OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA WYBRANE PROBLEMY TRENINGU PŁYWACKIEGO

Joanna Kwatera 2014-03-23 22:50

Już po raz drugi Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach była gospodarzem Ogólnopolskiej Konferencji pt. „Wybrane problemy treningu pływackiego”. W murach uczelni gościli nauczyciele, instruktorzy i trenerzy pływania z całej Polski, a także członkowie zarządu PZP na czele z prezesem Andrzejem Kowalskim i wiceprezesem ds. szkoleniowych Kazimierzem Woźnickim, którzy wraz z rektorem AWF prof. dr hab. Adamem Zającem powitali przybyłych i otwarli konferencję.

ZIMOWE MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW I MŁODZIEŻOWCÓW W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM ZAKOŃCZONE SUKCESAMI!

Joanna Kwatera 2013-12-22 22:12

Dobiegł końca czwarty-ostatni już dzień Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu rozgrywanych na 25-metrowej pływalni w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na koniec rywalizacji w czempionacie kraju pływacy postarali się o cztery nowe rekordy Polski juniorów oraz kilka bardzo wartościowych rezultatów.

Wesołych Świąt życzą organizatorzy BCT GDYNIA MARATHON

Paulina Olczyk 2013-12-19 15:37

W imieniu organizatorów BCT GDYNIA MARATHON, wszystkim miłośnikom pływania, zawodnikom, sędziom i trenerom życzymy Wesołych Świąt i samych sukcesów w nadchodzącym Nowym Roku!

Zapraszamy do udziału w przyszłorocznych zawodach, które odbędą się w dniach 1-3 sierpnia 2014 roku!

DO BOJU POLSKO! ZMPSiM W OSTROWCU ŚWIETORZYSKIM - ZAPOWIEDŹ

Joanna Kwatera 2013-12-16 17:45

Ledwo zgasły światła na pływalni w Herning i polscy pływacy spakowali sprzęt do plecaków, a już nadszedł czas pomyśleć o następnym starcie, tym razem w czempionacie kraju, który od 19-22 grudnia rozegrany zostanie na pływalni w Ostrowcu Świętokrzyskim. 10-torowy obiekt „Rawszczyzna” przy ul. Mickiewicza 32 od czwartku do niedzieli gościć będzie w sumie 508 pływaków ze 107 klubów z całej Polski. 44 komplety medali czekają na nowych właścicieli w ramach Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców – ostatniej kluczowej, krajowej imprezy w tym roku.

NCAA: Zwycięstwa Bujoczka i Cieślaka

Szymon Gagatek 2013-11-13 13:00

Filip Bujoczek i Marcin Cieślak kontynuują passę dobrych występów w lidze NCAA. W ubiegłym tygodniu Uniwersytet Purdue, którego barwy reprezentuje Bujoczek, gościł miting z udziałem czterech uczelni, natomiast ekipa Gatorsów podejmowała Alabamę. Obaj Polacy zanotowali po jednym indywidualnym zwycięstwie w stylu dowolnym.

Tarnogórskie święto pływania już wkrótce ...

Iwona Bohosiewicz 2013-10-11 10:18

Już za tydzień, 19 października na pływalni Parku Wodnego w Tarnowskich Górach odbędzie się II Ogólnopolski Miting Pływacki.
Po zeszłorocznym sukcesie, tego pływackiego eventu w tym roku udział w zawodach zapowiedzieli najlepsi polscy pływacy z całego kraju.
Na tarnogórskiej pływalni zapowiadają się Mistrzowie Polski oraz medaliści imprez międzynarodowych.
Plan zawodów jest mocno zróżnicowany, dzięki czemu zawodnicy będą musieli wykazać się dużą wszechstronnością oraz wytrzymałością.

IV OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA SZKOLENIOWA TRENERÓW PŁYWANIA - DZIEŃ IV

Joanna Kwatera 2013-09-29 15:47

Zakończyła się IV Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Trenerów Pływania, która przez ostatnie cztery dni odbywała się w Krakowie. Do królewskiego miasta zjechało prawie 350 uczestników – w tym: Prezes Zarządu Polskiego Związku Pływackiego, Członkowie Zarządu, Szef Wydziału Szkolenia PZP , przedstawiciele Ministerstwa Sportu, trenerzy kadry, a także trenerzy klubowi oraz instruktorzy pływania, którzy uczestniczyli w 24 wykładach o szerokiej tematyce.

IV OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA SZKOLENIOWA TRENERÓW PŁYWANIA - DZIEŃ III

Joanna Kwatera 2013-09-29 00:42

Tematem przewodnim trzeciego dnia IV Ogólnopolskiej Konferencji Szkoleniowej Trenerów Pływania było żywienie i suplementacja w sporcie pływackim. Temat, który na konferencjach tego typu poruszany jest niezmiernie rzadko, a który ma niebagatelne znaczenie w prawidłowym rozwoju zawodników. Ponadto swój ostatni już wykład na tej konferencji wygłosił Ernest W. Maglischo.

IV OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA SZKOLENIOWA TRENERÓW PŁYWANIA - DZIEŃ II

Joanna Kwatera 2013-09-28 00:24

Drugi dzień IV Ogólnopolskiej Konferencji Szkoleniowej Trenerów Pływania stał pod znakiem dyskusji na temat programów szkoleniowych dzieci i młodzieży w sporcie pływackim zarówno na poziomie kształcenia młodych adeptów pływania jak i szkoleniem zawodników w każdym przedziale wiekowym, a także ewaluacja procesu treningowego zawodników.

IV Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Trenerów Pływania – Dzień I

Szymon Gagatek 2013-09-27 02:14

W czwartek oficjalnie rozpoczęła się w Krakowie IV Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Trenerów Pływania. Już pierwszego dnia poruszono kilka istotnych kwestii, dotyczących przede wszystkim kadry naszego kraju w różnych kategoriach wiekowych. Olbrzymim zainteresowaniem cieszył się też wykład zaproszonego specjalnie na tę okazję znakomitego amerykańskiego trenera, Ernesta Maglischo.

IV Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Trenerów Pływania – Zapowiedź

Szymon Gagatek 2013-09-08 22:52

Cztery dni wykładów, szeroka tematyka, niepowtarzalna możliwość wymiany poglądów ze specjalistami z kraju i ze świata. Już od 26 do 29 września odbędzie się w Krakowie IV Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Trenerów Pływania. Portal news.omegatiming.pl objął patronat medialny nad tym wydarzeniem!

BCT Gdynia Marathon 2013 nominowany do nagrody WOWSA ‘Performance of the Year’!!!!!

Paulina Olczyk 2013-08-30 17:08

Dziś Steve Munatones - szef World Open Water Swimming Association - poinformował nas o nominacji, jaką organizacja przyznała tegorocznej edycji BCT Gdynia Marathon. W uzasadnieniu przekazał nam liczne pochwały od zawodników biorących udział zarówno w elitarnym wyścigu z Helu do Gdyni, jak i w wyścigu Open oraz sztafetach. Nie ma nic wspanialszego niż usłyszeć, że uczestnicy imprezy czuli się w Gdyni jak w domu, a organizacja, bezpieczeństwo i działania medialne wokół zawodów udało nam się zrealizować na najwyższym światowym poziomie.

BCT Gdynia Marathon 2013 – niemal stu zawodników ścigało się na dystansie 2950 m

Paulina Olczyk 2013-08-28 11:41

W niedzielę 25 sierpnia rozegrano wyścigi w kategorii Open w ramach BCT Gdynia Marathon 2013 – jednych z najbardziej ekstremalnych zawodów pływackich w Europie. Na starcie na gdyńskiej plaży stawiło się 89 zawodników. W zawodach udział mógł wziąć każdy, kto uznał, że przepłynie niemal 3 km w zimnej wodzie Zatoki Puckiej.

BCT Gdynia Marathon - padł rekord dziewiętnastokilometrowej trasy Hel - Gdynia

Paulina Olczyk 2013-08-28 11:33

 

 

Już jutro BCT Gdynia Marathon 2013!

Paulina Olczyk 2013-08-22 11:17

Już jutro (piątek 23 sierpnia) BCT Gdynia Marathon 2013 – najbardziej ekstremalne zawody pływackie w Polsce

W najbliższy piątek oraz niedzielę (23 i 25 sierpnia) Gdynia stanie się światową stolicą pływania długodystansowego na wodach otwartych. Najpierw w ekstremalnym maratonie z Helu do Gdyni zmierzą się najbardziej utytułowani zawodnicy tej dyscypliny z całego świata, potem w wyścigu Open oraz sztafetach wzdłuż gdyńskiej plaży rywalizować będą polscy pływacy i amatorzy.

Czołówka światowych pływaków na BCT Gdynia Marathon 2013

Paulina Olczyk 2013-08-13 10:05

Ogłoszono oficjalną listę startową ekstremalnego wyścigu z Helu do Gdyni (19,5 km), rozgrywanego w ramach tegorocznej edycji BCT Gdynia Marathon.