Plebiscyt

Bohaterowie 2014 - Wyścig Roku

Szymon Gagatek 2015-01-15 23:33

Tak pięknych chwil chcemy jak najwięcej. Rok 2014 dostarczył nam nie tylko mnóstwo emocji, ale także niemało złotych medali. Nasi reprezentanci na największych imprezach międzynarodowych pokazywali pełnię swoich możliwości, często wskakując na podium swoich koronnych konkurencji. Dziś czas rozpocząć głosowanie na wyścig, który podczas ostatnich miesięcy dostarczył najwięcej pozytywnych wspomnień i wzruszeń!

Głosowanie w tej kategorii (ankieta na końcu tekstu) potrwa przez najbliższe cztery dni, do 19 stycznia włącznie. Z kolei już za dwa dni "przeniesiemy się" do Stanów Zjednoczonych, by rozpocząć konkurs w kategorii "Najlepszy Polak w USA". A teraz... Zapraszamy do głosowania!

Patronat nad plebiscytem "Bohaterowie 2014" objął Polski Związek Pływacki.

Oto wyścigi nominowane w kategorii „Wyścig roku”:

400 m stylem dowolnym na mistrzostwach Europy juniorów w Dordrechcie i złoty medal Wojciecha Wojdaka

9 lipca: Złoto Wojdaka było pierwszym medalem wywalczonym przez naszych zawodników na mistrzostwach w Holandii. Zawodnik Unii Oświęcim fantastycznie spisał się na dystansie 400 m stylem dowolnym, znacznie poprawiając dziewięcioletni rekord Polski 18-latków (należący do Mateusza Sawrymowicza) i wyprzedzając swoich najgroźniejszych rywali: Henrika Christiansena i Mykhaylo Romanchuka.

PRZECZYTAJ RELACJĘ

100 m stylem motylkowym na mistrzostwach Europy w Berlinie i złoty medal Konrada Czerniaka

23 sierpnia: Świetny występ Czerniaka w Berlinie został okraszony pierwszym w karierze puławianina złotem czempionatu Starego Kontynentu na jego koronnym dystansie. Nasz zawodnik wyprzedził między innymi Laszlo Cseha, Pavla Sankovicha i faworyta gospodarzy, Steffena Deiblera.

PRZECZYTAJ RELACJĘ
ZOBACZ WYŚCIG:

200 m stylem grzbietowym na mistrzostwach świata w Dausze i złoty medal Radosława Kawęckiego

7 grudnia: Niesamowity występ Kawęckiego podczas ostatniego dnia czempionatu globu był zwieńczeniem bardzo udanych zawodów w wykonaniu zielonogórzanina. Podopieczny Pawła Słomińskiego obronił tytuł wywalczony dwa lata wcześniej w Stambule, nie pozostawiając swoim rywalom żadnych szans i poprawiając przy okazji rekord Polski!

PRZECZYTAJ RELACJĘ
ZOBACZ WYŚCIG:

 

 
Post użytkownika Lacorchera.