Plebiscyt

Bohaterowie 2015 - Inicjatywa Roku

Szymon Gagatek 2016-02-01 23:59

To już ostatnia, jedenasta kategoria naszego plebiscytu. Podsumowanie 2015 roku dobiega końca. Na finiszu chcemy wyróżnić tych, którzy w ciągu ostatnich miesięcy wykazali się kreatywnością, poświęcając swój czas i energię na ożywienie pływackiej społeczności, tworząc coś nowego i wyjątkowego. Przed Wami pięć nominacji w kategorii „Inicjatywa Roku”!

Pamiętajcie, że głosowanie (ankieta na końcu tekstu) będzie trwać przez najbliższe trzy dni, do 4 lutego. To Wasza ostatnia szansa na wyrażenie swojego zdania w naszym tegorocznym plebiscycie!

Honorowy patronat nad plebiscytem objął Polski Związek Pływacki.

Oto kandydaci do tytułu Bohatera 2015 roku w kategorii „Inicjatywa Roku”:

Otylia Swim Tour

Otylia Swim Tour to cykl jednodniowych warsztatów organizowanych na pływalniach w całym kraju. W każym spotkaniu bierze udział 90 młodych zawodników, w wieku od 10 do 14 roku życia, ale także ich opiekunowie i trenerzy. Dla każej z tych grup przygotowano osobne zajęcia, by dostarczyć im odpowiednio sprofilowanej wiedzy. Całodniowe warsztaty dla pływaków są podzielone na dwie części: zajęcia praktyczne w wodzie oraz na sali gimnastycznej, natomiast rodzice i szkoleniowcy mogą wziąć udział w panelach z psychologiem sportu oraz dietetykiem. W ubiegłym roku nasza mistrzyni olimpijska gościła już w czterech miejscowościach: Rudzie Śląskiej, Elblągu, Krośnie i Kleszczowie. Więcej informacji o projekcie na stronie fundacjaotylii.pl.

Pokażcie nas w Rio

Pomysł Stowarzyszenia "Nie widzę przeszkód" na propagowanie sportu niepełnosprawnych w ogólnodostępnych mediach. Przedsięwzięcie polegało na zorganizowaniu ogólnopolskiej konferencji, podczas której zaprezentowane zostały zmagania niepełnosprawnych sportowców w niespotykanej dotąd w naszym kraju formie, z komentarzem znanych polskich sprawozdawców. Na spotkaniu w Krakowie pojawili się przedstawicie władz polskiego pływania, ale również gwiazdy naszej dyscypliny, które wsparły akcję: Oliwia Jabłońska, Joanna Mendak i Paweł Korzeniowski. Podczas konferencji ze strony Telewizji Polskiej padła deklaracja o relacjonowaniu Igrzysk Paraolimpijskich w Rio (między innymi rywalizacji na pływalni) na znacznie większą skalę niż miało to miejsce do tej pory.

Swim For A Dream

Idea Swim For a Dream narodziła się co prawda już w lipcu 2013 roku, ale realizacja planu, który powstał w głowie Adama Jerzykowskiego, nastąpiła właśnie kilka miesięcy temu. Dwa i pół roku temu Jerzykowski postanowił przepłynąć wpław Zatokę Pucką, choć do tamtej pory nie trenował pływania. Poprzez akcję chciał upamiętnić swojego dziadka, a także wspomóc finansowo trzy fundacje: Caritas Archidiecezji Łódzkiej, Fundację Gajusz oraz Fundację MG13 założoną przez Marcina Gortata. W inicjatywę zaangażowało się wielu polskich pływaków, którzy wspierali Swim For a Dream, umieszczając na portalach społecznościowych zdjęcia, na których układali dłonie w charakterystyczne "serduszka" - symbol akcji. Trasa o długości 18,5 km w linii prostej została pokonana przez Jerzykowskiego dokładnie 24 lipca.

Swimportal

Nowość na rynku pływackich portali w naszym kraju. Właścicielem domeny jest KLUBBEN Polska. Pierwsze artykuły pojawiły się w połowie roku. Jak sami o sobie piszą, strona powstała "dla pasjonatów pływania. Każdy miłośnik tego sportu znajdzie tu coś dla siebie, niezależnie czy jest pływakiem „basenowym” czy open water". Można na niej znaleźć wywiady, felietony i różnego rodzaju opracowania, dotyczące treningów czy techniki. W skład zespołu redakcyjnego wchodzą Mariusz Wedrychowicz, Bartosz Stanecki oraz Anna Czarnacka.

Wpław przez jeziora

Inicjatywa Bartłomieja Kubkowskiego, który 28 sierpnia pokonał trasę o długości aż 36 kilometrów (a więc dłuższą niż ta, z którą mierzą się pływacy przy okazji przeprawy przez Kanał La Manche), przepływając cztery mazurskie jeziora: Dobskie, Łabap, Dargin i Kisajno. Dotarcie z Doby do Giżycka, gdzie przy Centralnym Ośrodku Sportu była zlokalizowana meta, zajęło zawodnikowi Kormorana Olsztyn dziewięć godzin. O swoich przeżyciach po zrealizowaniu tego pomysłu 20-latek opowiadał w dwuczęściowym wywiadzie dla naszego portalu, który możecie znaleźć klikając w kolejne linki: CZĘŚĆ 1. | CZĘŚĆ 2. 

----------------------------------------------------------------------

(Jeżeli ankieta się nie wczytuje, należy odświeżyć stronę)

Początek głosowania: 2 lutego, 00:01; Zakończenie głosowania: 4 lutego, 23:59