Trzeci dzień mistrzostw świata głuchych – 4 medale Polaków!

Marcin Ryszka 2015-08-21 15:48

To był polski dzień na pływalni w San Antonio, gdzie odbywają się mistrzostwa świata w pływaniu osób niesłyszących. Polacy po znakomitych występach powiększyli dorobek medalowy aż o cztery krążki.

Jako pierwszy z Biało-czerwonych zaprezentował się Artur Pióro. Nasz najbardziej utytułowany zawodnik po raz kolejny udowodnił swoją klasę. Na dystansie 400m stylem dowolnym nie pozostawił swoim rywalom żadnych szans i pewnie zwyciężył z czasem 4:04.71. Na drugiej pozycji uplasował się Vitalii Obotin z Rosji (4:07.70), a na najniższym stopniu podium stanął Brytyjczyk Jack MCCOMISh (4:08.90).

Następnie przyszedł czas na Juliusza Sawkę, który specjalizuję się w stylu grzbietowym. Srebrny medalista z dwustu metrów pokazał, że drzemie w nim dusza sprintera i wywalczył dla Polski brązowy medal na dystansie 50 metrów z czasem 28.14. Złoty medal zdobył Yoshikazu Kanaji z Japonii (27.35), a ze srebra cieszył się jego rodak, Ryutaro Ibara (27.69).

Do tej pory medale w konkurencjach indywidualnych zdobywali Pióro i Sawka. Pozazdrościł im tego Konrad Powroźnik i trzeciego dnia na dystansie 100m stylem motylkowym z czasem 57.42 uplasował się on na najniższym stopniu podium. Mistrzem świata w tej konkurencji został Rosjanin Ilia Trishkin (56.52), który wyprzedził minimalnie swojego kolegę z reprezentacji Andreia Zhivaeva (56.68).

Jeśli ma się indywidualnych medalistów w stylu grzbietowym, motylkowym i dowolnym, należy przypuszczać, że wyścig sztafetowy 4x100m stylem zmiennym przyniesie również wiele radości. Tak było i tym razem. Polacy w składzie Sawka, Chotkowski, Powroźnik, Pióro z czasem 4:03.17 wywalczyli dla Polski tego dnia już czwarty brązowy medal. Złoto zdobyli reprezentanci Rosji (3:53.03). Wyprzedzili oni Ukraińców (3:59.68).