Świat

Gwiazdy pływają z Czerniakiem

Szymon Gagatek 2013-02-28 23:41

To będzie pierwszy znakomicie obsadzony międzynarodowy miting na 50-metrowym basenie w tym sezonie. Do Marsylii zjechało wielu świetnych pływaków, którzy chcą sprawdzić swoją formę w trakcie przygotowań do Mistrzostw Świata w Barcelonie. Nie mogło zabraknąć polskiego akcentu. Na starcie zobaczymy Konrada Czerniaka, który weźmie udział w czterech indywidualnych konkurencjach.

Podopieczny Bartosza Kizierowskiego wystartuje tradycyjnie na 50 i 100 m stylem dowolnym, a także na 50 i 100 m stylem motylkowym. Nasz zawodnik jest już w Marsylii, ale piątek będzie jeszcze dla niego dniem wolnym. Do wody wskoczy w sobotę, w kwalifikacjach 100 m stylem motylkowym (w tej konkurencji czeka go rywalizacja z Rafaelem Munozem Perezem z Hiszpanii) i na sprinterskim dystansie w kraulu. Czerniak ma już za sobą pierwsze zawody na długim basenie w tym sezonie (pisaliśmy o nich TUTAJ), będzie więc można porównać uzyskane przez niego wyniki.

Obsada zawodów jest znakomita, klub z Marsylii rzuca do boju całą swoją najmocniejszą broń i tak chociażby na dystansie 50 m stylem dowolnym Czerniak będzie mierzył się z Florentem Manaudou, Frederickiem Bousquetem, czy Fabienem Gilotem... Ale to nie koniec. Do Francji przyjechali też pływacy ze Stanów Zjednoczonych, jak chociażby Antony Ervin i Nathan Adrian. Z kolei wśród pań pojawi się Natalie Coughlin, a Hiszpanię będą reprezentować Melanie Costa Schmid i Mireia Belmonte Garcia, która weźmie udział w aż jedenastu konkurencjach. Na start we Francji zdecydowali się także Brytyjczycy, na czele z Francescą Halsall i Liamem Tancockiem.

Relacje z zawodów codziennie oczywiście na stronie news.omegatiming.pl!

Oficjalną stronę zawodów znajdziecie klikając TUTAJ.

WYNIKI