Polska

Piknik Rodzinny i II Zawody Pływackie Dzieci i Młodzieży z Hemofilią

Iwona Bohosiewicz 2019-04-05 18:48

Informacja prasowa

Piknik Rodzinny i II Zawody Pływackie Dzieci i Młodzieży z Hemofilią to wydarzenie ogólnopolskie, które odbędzie się 13 kwietnia 2019 r. w Warszawie, na terenie Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. To już kolejna edycja tej inicjatywy – pierwsza miała miejsce w ubiegłym roku w łódzkiej Zatoce Sportu.

Celem Zawodów jest przede wszystkim podnoszenie świadomości na temat hemofilii wśród osób zdrowych oraz informowanie opinii publicznej, że dzięki prawidłowemu leczeniu chłopcy zmagający się z tą chorobą mogą żyć normalnie i być aktywni fizycznie, tak jak ich rówieśnicy – zwłaszcza w sportach mało kontuzyjnych, np. pływaniu. Kolejnym, równie ważnym celem przedsięwzięcia jest integracja środowiska osób związanych z hemofilią oraz stworzenie przestrzeni do wymiany doświadczeń.

Na Zawody zapraszamy całe rodziny, zarówno dzieci z hemofilią i innymi skazami krwotocznymi, jak i ich rodzeństwo oraz rodziców. Pragniemy, aby wydarzenie miało formę edukacyjną, ale też było świetną okazją do wspólnej zabawy. Przed zajęciami na basenie planujemy organizację warsztatów z ekspertami dla rodziców i młodzieży oraz animacje dla młodszych dzieci. Same Zawody są adresowane do osób od 10 do 18 roku życia i odbędą się w dwóch kategoriach: 50 m. stylem dowolnym oraz 50 m. stylem grzbietowym. Dla młodszych dzieci zorganizowane zostaną zabawy i konkursy na basenie rekreacyjnym. Organizatorem Zawodów jest Polskie Stowarzyszenie Chorych na Hemofilię. Inicjatywę wspiera tak jak w poprzednim roku Paweł Korzeniowski, wielokrotny mistrz Europy w pływaniu, olimpijczyk.