Gwangju 2019: Finał nie dla Katarzyny Wasick

Joanna Kwatera 2019-07-27 14:28

Niestety nie będziemy się mogli pochwalić udziałem polskich zawodników w konkurencji 50m stylem dowolnym zarówno wśród mężczyzn jak i wśród kobiet, gdyż Katarzyna Wasick nie zdołała awansować do dalszej fazy rozgrywek na tym dystansie. Polka zajęła w wyścigach półfinałowych ostatnią, szesnastą lokatę i po raz kolejny nie będzie miała okazji ścigać się o medale.

Nie wyszedł dziś Krakowiance start w popołudniowych półfinałach sprintu kraulowego. Polka dotarła do mety na ósmym miejscu w swoim wyścigu, notując czas 25.03. Tylko jej i Hiszpance Munoz Del Campo nie udało się złamać granicy dwudziestu pięciu sekund i zostały one sklasyfikowane na dwóch ostatnich pozycjach.

W drugim swoim starcie na mistrzostwach świata w tej konkurencji, dokładnie dekadę później od występu w Rzymie, Wasick poprawiła się jednak o szesnaście pozycji i o niemal sekundę w stosunku do rezultatu jaki uzyskiwała w 2009 roku.

Najlepszym wynikiem w półfinałach popisała się Sarah Sjoestroem. Szwedka uzyskała czas 24.05, o cztery setne sekundy lepszy od Cate Campbell. Na trzecim miejscu sklasyfikowana została mistrzyni olimpijska Pernille Blume.