Świat

Pływacka kadra Polaków w Kazaniu

Szymon Gagatek 2013-07-05 16:40

Dziś sportowcy zainaugurowali zmagania na Uniwersjadzie w Kazaniu. Najważniejsze akademickie zmagania potrwają do siedemnastego lipca. Oficjalne otwarcie zawodów już jutro, natomiast pływacy rywalizację rozpoczną dopiero w środę. Na pięknym obiekcie w rosyjskim mieście zobaczymy także ekipę reprezentantów Polski.

W Kazaniu wystąpi dwójka pływaków, którzy już od 28 lipca będą startować na Mistrzostwach Świata seniorów w Barcelonie: Klaudia Naziębło i Paweł Korzeniowski. Tę pierwszą czekają starty na 50 m stylem grzbietowym i 200 m stylem motylkowym. Ambitne plany na Uniwersjadę ma Korzeniowski, który ma w planach start w czterech konkurencjach indywidualnych. Polak, który ma w tym roku najlepszy na świecie czas na dystansie 200 m stylem motylkowym (1:55.26), popłynie na 100 i 200 m stylem dowolnym, a także na 100 i 200 m stylem motylkowym.

W trzech konkurencjach zobaczymy Alicję Tchórz. Polka, która w Olsztynie otarła się o minimum na Mistrzostwa Świata, zaprezentuje się na dystansie 100 i 200 m stylem grzbietowym, a także na 200 m stylem zmiennym.

Obok siedmiu pływaków studiujących w Polsce, mamy też w kadrze dwójkę na co dzień przebywającą w Stanach Zjednoczonych. Studentka Uniwersytetu Południowej Kalifornii, Katarzyna Wilk, popłynie na 100 m stylem dowolnym, natomiast Michał Szuba z Virginia Tech wystąpi na czterokrotnie dłuższym dystansie.

Obszerne informacje z pływalni oczywiście na naszym portalu. Relację z całych zawodów połączone z licznymi konkursami przeprowadzi natomiast strona igrzyska24.pl. Serdecznie zapraszamy!