Polska

W ślad za Katinką - polska Iron Lady w drodze po medal - sylwetka Pauliny Piechoty

Paulina Lach 2015-06-22 22:20

To już sylwetka ostatniej zawodniczki w naszym cyklu. Wszystkim dobrze znana ze swoich niesamowitych wyników oraz nieziemskiej wytrzymałości. Za każdym razem prezentująca wysoki poziom oraz zaskakująca tym, co może jeszcze osiągnąć. Ta zaledwie szesnastoletnia zawodniczka to Paulina Piechota, na co dzień reprezentująca barwy klubu UKS 190 Łódź.

Swoją przygodę z pływaniem rozpoczęła w pierwszej klasie szkoły podstawowej, kiedy to trafiła na pływalnię, by oswoić się z wodą. Tam wypatrzył ją trener, który odkrył w niej wielki talent. Rodzice Pauliny byli jak najbardziej za tym, by zaczęła trenować i do dzisiejszego dnia nie żałują tej decyzji. Poza pływaniem Paulina interesuje się wszystkimi sportami, najbardziej jednak lubi oglądać tenis i lekkoatletykę. Dzięki swojej determinacji oraz ciężkiej pracy udało jej się zdobyć ponad 30 medali z najważniejszych imprez krajowych. Warto też wspomnieć o tym, że podczas Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców Paulina kilkukrotnie stawała już na podium. Podczas ubiegłorocznego Grand Prix w Poznaniu byliśmy również świadkami wyjątkowego wydarzenia, idąc w ślad za swoją idolką, Katinką Hosszu, Piechota wystartowała we wszystkich możliwych konkurencjach, pokazując, że może zostać polską Iron Lady.

Kiedy Paulina została powołana po raz pierwszy na zawody międzynarodowe? - Byłam w szóstej klasie szkoły podstawowej, kiedy powołano mnie na pierwsze zawody z kadrą Polski. Byłam wtedy zaskoczona i bardzo szczęśliwa, że wszystkie ciężkie treningi nie poszły na marne - mówi Piechota. Jak sama przyznaje, reprezentowanie kraju to wielki zaszczyt. Największym wsparciem jest dla niej rodzina, nie zapomina również o swoim trenerze Marcinie Młynarczyku oraz znajomych.

Jaki jest Twój cel na Igrzyska Europejskie w Baku?
- W Baku moim celem jest zdobycie medalu oraz zrobienie minimum na Mistrzostwa Świata Juniorów.

Jakie jest Twoje motto?
- "Nie mogę poddać się bez walki, nie mam nic do stracenia".

Życzymy Paulinie udanych startów i tego, żeby wszystkie jej założenia stały się rzeczywistością. Zostało już tylko kilka godzin do pierwszych startów naszych zawodników w Baku, a w kolejce w naszym cyklu czeka jeszcze dwóch juniorów ze Szczecina.